1. Anasayfa
  2. Gündem

Sultangazi’de otomobil oyun oynayan çocukların arasına daldı

Sultangazi’de otomobil oyun oynayan çocukların arasına daldı
0

Kaza, 28 Mayıs Pazar Günü saat 21.00 sıralarında, Esentepe Mahallesi’nde meydana geldi. 34 EHS 714 plakalı araba, şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırımı aşarak, kaldırım ile bina ortasında bulunan boşlukta top oynayan yaklaşık 10 çocuğun ortasında daldı.

Kazada, ikiz kardeşler Özgür Yardımcı (10) ve Can Yardımcı (10) ile şoför yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Sıhhat takımları yaralıları ambulansla hastaneye götürdü. 

“YANLIŞLIKLA GAZA BASARAK BURADAN AŞAĞIYA HAKİKAT UÇUYOR”

Yaralanan çocukların babası Tarık Yardımcı “O sırada ben burada değildim. İstanbul dışındaydım. Çocuklar burada akşama yanlışsız oyun oynarken komşunun oğlu otomobil burada park halindeyken arabayı kullanmak için direksiyona başına geçiyor. Artık nasıl yapıyorsa, bir geriye alıyor arabayı. Ondan sonra herhalde o sırada kazara gaza basarak buradan aşağıya gerçek uçuyor. Çocukların üstüne uçuyor. Verilmiş bir sadakamız var. Allah’a şükür çocuklarda çok önemli bir şey yok fakat birisi biraz rahatsız. Başkası de kalçasında kırık var. Esasen aracı süren arkadaşın oğlu o da yaralı şu anda. Omurga Kemiklerinde sorun var. O da bir halde gelişmiş. Umarım bir daha yaşanmaz. Kimsenin başına gelmez. Yalnız şöyle bir durum var. 18 yaşında, 19 yaşında bir çocuğa, babası anahtar verirse sonuç da bu türlü olur. Şu an zati hastanede yatıyor çocuk. Komşuyuz burada.  Biz de şikayetçi olmayız heralde. Düşünüyoruz şu an yani. Hekimler bakalım ne diyor ona nazaran karar vereceğiz.” dedi. 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir