1. Anasayfa
  2. Gündem

Sultangazi’de ekmek almaya gelen çocuğa hakaret ettiği iddia edilen fırıncı gözaltına alındı

Sultangazi’de ekmek almaya gelen çocuğa hakaret ettiği iddia edilen fırıncı gözaltına alındı
0

Sultangazi’de bir fırın çalışanı, seçimden sonra ekmek almaya gelen bir çocuğa teze nazaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attığı gerekçesiyle hakaret ederek, ekmek satmadı. Bunun üzerine küçük çocuk yaşadığı olayı ailesine anlattı. Çocuğun babası tıpkı fırına konuşmaya gitti. Baba ile fırın çalışanı ortasında da tartışma yaşandı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. İmajların toplumsal medyada yayılmasının akabinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bahisle ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında fırın çalışanı K.Y. polis takımlarınca gözaltına alındı. Fırın ise Sultangazi Belediyesi zabıta grupları tarafından mühürlendi. 

Sultangazi Kaymakamlığı hususla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Bazı toplumsal medya hesapları ve basında yer alan, ilçemizde faaliyet gösteren bir iş yerine müşteri olarak gelen küçük yaştaki çocuğa, K.Y. isimli şahıs tarafından ‘Hakaret içeren tabirler sarf edildiği, çocuğun yakınlarına bıçak göstermek suretiyle tehditlerde bulunulduğu’ istikametindeki haber ve paylaşımlarla ilgili tahkikat başlatılmıştır. Bu kapsamda kuşkulu K.Y., güvenlik güçlerimizle yakalanarak gözaltına alınmıştır” tabirlerine yer verdi. 

“İŞ AKDİNE SON VERDİK”

Yaşanan olayla ilgili konuşan işletme sahibi Yücel Demir ise, “Ben iş yeri sahibiyim. 29 Mayıs akşamı maalesef üzücü bir olay gerçekleşti. Yanımızda çalışan bir çalışanımız tarafından gerçekleşen bir olay. Şirketimizle uzaktan yakından bir ilgisi yok. Biz şirket olarak devletimizin, milletimizin yanındaydık. Ferdî olarak kusur yapan bizi ve şirketimizi kamu önünde olumsuz bir biçimde yansıtan olaydan ötürü arkadaşımızın iş akdini sona erdirdik. Kendisiyle ilgili gerekli yerlere şikayetimiz de olacak. İnsanların şunu bilmesini istiyoruz. Bilhassa de Sultangazi’de yaşayan insanlarımızın. İnsanların bizden rastgele bir memnuniyetsizliği olmadı. Dün akşam olan üzücü olay bizi de üzdü. Kamuoyuna da yanlış intiba oluşmasına sebebiyet verdi. Bu yüzden bu açıklamayı yapmak zorunda hissettik” dedi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir