1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Son dakika: YSK Başkanı’ndan seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama

Son dakika: YSK Başkanı’ndan seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama
0

Türkiye bugün bir sefer daha sandık başına gitti, 5 yıl boyunca vazife yapacak Cumhurbaşkanını seçti. Oy verme süreci saat 08.00’de başladı, 17.00’de sona erdi.

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminde adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle Türkiye, yeni cumhurbaşkanını belirlemek için tekrar sandık başına gitti.

Türk siyasi tarihinde birinci kere yaşanacak Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması için oy verme süreci 17.00’de sona erdi.

YSK LİDERİ’NDEN BİRİNCİ AÇIKLAMA

YSK Lideri seçim sonuçlarına ait açıklama yapıyor.

Yener’in açıklamaları şöyle:

Değerli basın mensuplarımız bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi 2’nci çeşit oy verme süreci sona ermiştir. Şu ana kadar yansıyan rastgele bir olumsuz durum olmamıştır. Kurumumuza gelen itirazlar değerlendirilmiş ilgili vilayet ve ilçe seçim heyetlerine gönderilmiştir.

Siyasi partilere, YSK’nın kıymetli üyelerine, siyasi parti temsilcilerine, heyetimizin merkez teşkilatında misyonlu olan işçiye, vilayet ve ilçe seçim heyeti başkanlıkları çalışanlarına sandıkta vazife alan, ilgili bakanlıklarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, güvenlik görevlilerimize süreci baştan beri bizimle takip eden kıymetli basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum. Seçimlerin iyi olmasını diliyorum.

Yazar Hakkında

Yorum Yap