1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika…Yeni dönemin ilk Kabine toplantısı! İşte masadaki öncelikli gündem

Son dakika…Yeni dönemin ilk Kabine toplantısı! İşte masadaki öncelikli gündem
0

Ekonomi de masada Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni bakanlarla yeni devrin birinci Kabine toplantısını bugün gerçekleştirecek.Yeni atanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve 15 bakan birinci defa Beştepe’deki kabine toplantısına katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim beyannamesindeki vaatleri yeni kabine üyeleriyle birlikte kıymetlendirecek.

2. YÜZYILIN YOL HARİTASI

Türkiye’nin ikinci yüzyılı için yeni yol haritasının ele alınacağı toplantıda, iktisat gündemi öncelikli olarak masada olacak. Kabinede yer alan isimlerin, Türkiye’nin yeni periyotta iç ve dış siyaseti ile iktisat siyasetlerinde kıymetli değişikliklere gidebileceğinin sinyallerini vermesi ise dikkati çekiyor. Bakanların yarın TBMM’de yemin etmesi bekleniyor.

YENİ ATAMALAR

Yaşar Güler’in Ulusal Savunma Bakanlığı’na atanması nedeniyle boşalan Genelkurmay Başkanlığı’na Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever görevlendirildi.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan duyuruda, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Genelkurmay Lideri Yaşar Güler’i Ulusal Savunma Bakanı olarak atamış olması sebebiyle, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever mevcut vazifesi uhdesinde kalmak suretiyle yerine bir isim atanıncaya kadar Genelkurmay Lideri olarak görevlendirilmiştir” denildi.

Savunma Sanayii Başkanlığı’na ise 2014 yılından beri bu vazifede olan İsmail Demir’in yerine Aselsan Genel Müdürü Haluk Görgün atandı. İçişleri Bakanı olarak atanan Ali Yerlikaya’dan boşalan İstanbul Valiliği’ne de Gaziantep Valisi Davut Gül getirildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir