1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika… Ümit Özdağ ikinci tur kararını açıkladı

Son dakika… Ümit Özdağ ikinci tur kararını açıkladı
0

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ile görüşmek için saat 10.30’da Zafer Partisi Genel Merkezi’ne geldi. Kılıçdaroğlu ve Özdağ yaklaşık 50 dakika görüştü.

Görüşmenin akabinde Kılıçdaroğlu ve Özdağ ortak basın açıklaması yaptı.

“Türkiye’nin geleceği, Türkiye’nin huzurlu ülkesi olması hedefiyle her bir genel lidere, her bir siyasal partiye sorumluluklar düşüyor.” diyen CHP başkanı Kılıçdaroğlu, ‘Biz de bir ortaya geldik, konuştuk. Hoş sonuçlar elde edildi. Umarım Türkiye hoş günlere hamile. Seçim sonrası tekrar buluşacağız.’ tabirlerini kullandı.

ÖZDAĞ’IN AÇIKLAMALARI

Kılıçdaroğlu’nun akabinde kelam alan Zafer Partisi başkanı Özdağ ise şu açıklamaları yaptı; Türkiye’nin en değerli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın geri yollanmasıdır. 13 milyon vatanlarına geri yollanmadan, yenilerinin gelmesi engellenmeden Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarını aşması mümkün değildir. 11 milyar dolar harcayarak fakirlikten kurtulamayız, kiraların yükselişini engelleyemeyiz, sokaklarda güvenliği sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. Bir ülke 13 milyon sığınmacıyla iktisadını, güvenliğini gerçek bir çizgiye oturtamaz.

KILIÇDAROĞLU’NA DAYANAK MESAJI

Birinci cinsin sonunda görük ki ortaya çıkan görünüm iki adayın 28’inde bir ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş ve Numan Beyefendi bizi ziyaret etti. Kendilerine sorduk, ‘Sığınmacılar konusunda ne yapmak istiyorsunuz’ diye sorduk. Anlattıkları şey, sığınmacıların vatandaşlarına dönemsini içermiyordu. Kemal Beyefendi ile görüştük, sığınmacıların geri dönmesi gerektiğini söyledi. Kendisiyle fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu ikinci cinste destekleme kararı verdik.

Birinci tıpta Cumhur İttifakı’na, Millet İttifakı’na ve Cet İttifakı’na oy vermiş seçmene çağrım: Annelerinizden ve babanızdan aldığınız Türkiye’yi çocuklarınıza devretmek istiyorsanız, göçmenistan olmasını istemiyorsanız, kızınız sokağa çıkınca endişelenmek istemiyorsanız, oğlunuzu inanç içinde yollamak istiyorsanız; 13 milyon sığınmacıyı vatanına yollayacak siyasetçilere dayanak verin, Sayın Kılıçdaroğlu’na oy verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir