1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika! Şarkıcı Seçil Çiftçi: Boğduğum kilotlu çorapla cesedi bağladım… Telefon incelendi, şok mesaj ortaya çıktı

Son dakika! Şarkıcı Seçil Çiftçi: Boğduğum kilotlu çorapla cesedi bağladım… Telefon incelendi, şok mesaj ortaya çıktı
0

Sancaktepe’de ormanlık bir alanda mantar toplayan aile elleri ve ayakları bağlanmış biçimde bir erkek cesedi buldu. Ailenin durumu jandarmaya bildirmesinin akabinde başlatılan soruşturma kapsamında cesedin 40 yaşındaki Semih Sevim’e ilişkin olduğu tespit edildi. Yapılan incelemelerde Semih Sevim’in en son eski kız arkadaşı 25 yaşındaki Seçil Çiftçi ile görüştüğü belirlendi. Gözaltına alınan Seçil Çiftçi sorgusunda Semih Sevim’i öldürdüğünü ve babasıyla birlikte ormanlık alana götürdüklerini itiraf etti.

Seçil Çiftçi tabirinde, Semih Sevim’in kendisini takıntı haline getirdiği için uzaklaştırma kararı aldığını söyledi. Uzaklaştırma kararının olaydan 1,5 ay evvel bittiğini anlatan Çiftçi, “Uzaklaştırma kararı bitince beni rahatsız etmeye başladı. 28 Aralık 2022 gecesi ısrarla arayıp görüşmek istediği için kabul ettim” dedi.

“YAKLAŞIK 1,5 DAKİKA BOĞAZINI SIKTIM”

Semih Sevim’i konutuna çağırdığını söyleyen Seçil Çiftçi, “Tartıştığımız sırada bana tokat attı. Boğuşmaya başladık. Bu sırada Semih’in elinden bıçak düştüğünü gördüm. Elime ne gelirse Semih’e vurmaya başladım. Bardakla, cam şişeyle ve kırık sandalye ayağıyla Semih’e vurdum. Semih koltuğa düştü. Doğrulmaya çalıştığı sırada sopa ile tekrar vurdum. Bu defa yere düştü. Meskenin içerisinde bulunan yakınımdaki külotlu çorabı alarak yerdeki Semih’in boğazını yaklaşık 1,5 dakika sıktım ve nefessiz kalınca öldüğünü anladım” dedi.

“BOĞDUĞUM KİLOTLU ÇORAPLA CESEDİ BAĞLADIM”

Olaydan 40 dakika sonra anne ve babasının meskene geldiğini söyleyen Çiftçi, olayı babasına anlattığını söyledi. Semih Sevim’i boğduğu kilotlu çorapla cesedi bağladığını söyleyen Çiftçi, “Babamın aracıyla ormanlık alana bıraktık” dedi. Sanık baba Cemal Çiftçi ise verdiği sözde, “Eve girince yerde yüzüstü yatan birini gördüm. Kızım bana bu kişinin kapısına dayandığına dair görüntü göstererek, ‘Ben bunu yapmazsam beni öldürecekti’ dedi. Sonrasında cesedi battaniyeye sarıp araca yükledik” dedi.

BABANIN DA OLAY ANINDA KONUTTA OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Ancak sanık Cemal Çiftçi meskene gittiğinde olayın bittiğini söylese de yapılan HTS incelemesinde olayın yaşandığı saatten evvel konutta olduğu tespit edildi. Semih Sevim’in otopsi raporuna da yer verilen iddianamede, Seçil Çiftçi’nin oluşan yaraları tek başına yapamayacağı Sevim’in vefatına sebep olan filleri babasıyla birlikte gerçekleştirmiş olabileceğine dair kıymetlendirme yapıldı.

“SENİ ÖLDÜRECEĞİM. PAŞA PAŞA DA CEZAMI ÇEKECEĞİM”

Sevim’in telefonunda yapılan inceleme sonrası Seçil Çiftçi’ye attığı bildiriler da iddianamede yer aldı. Mesajlaşmalardan birinde Seçil Çiftçi’nin Semih Sevim’e, “Ölümün benim elimde, seni vurduracağım. Senin başın kesildiğini paylaşacağım. Seni öldüreceğim paşa paşa da cezasını çekeceğim” dediği görüldü.

“KIZINIZA SÖYLEYİN BENDEN UZAK DURSUN”

Semih Sevim’in Çiftçi’nin babası sanık Cemal Çiftçi’ye, “Söyle benden uzak dursun amca, benim günahım yok. Beni Seçil kandırıyor hep” biçiminde annesi Asiye Çiftçi’ye de, “Teyze kızınız ile konuşun benden uzak dursun. Tehdit ediyor, küfür ediyor. Beni aradı görüştük. Tehdit edip para istiyor. Meskenine erkek almış beni arattırıyor. Uzak dursun benden” halinde bildiriler attığı belirlendi.

Hazırlanan iddianamede tutuklu sanıklar Seçil Çiftçi ve babası Cemal Çiftçi’nin “tasarlayarak taammüden öldürme” kabahatinden farklı ayrı ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılmaları istendi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir