1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Son dakika: Sanayi Bakanlığı’nda devir teslim

Son dakika: Sanayi Bakanlığı’nda devir teslim
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin merasiminin akabinde dün yeni kabine muhakkak oldu. Bugün ise dönem teslim merasimleri gerçekleşiyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, misyonu merasimle Mustafa Varank’tan devralıyor.

Törende konuşan Mustafa Varank, “5 yıllık misyonumuzun bugün prestijiyle sonuna geldik. Bu bir grup çalışmasıydı. Bir kısmı bizden evvelki bakan arkadaşlarımızın başlattığı, bir kısmı da bizim devrimizde gerçekleşen farklı birincileri yaşadığımız bir devir geçirdik. Elimizden gelen çabayla sayın cumhurbaşkanımızın hükümetinde çalışmaya uğraş ettik. Bunları kendi başımıza gerçekleştirmedik, bizden evvelki arkadaşlarımızın grubuyla gerçekleştirdiği üzere biz de grup arkadaşlarımızla bunları gerçekleştirdik. Ben Türkiye’ye hizmet için canla başla çalışan tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Mutluluğumuz kendi takımımızdan bir arkadaşımızın yola devam edecek olması. İnşallah Fatih beyefendi, tıpkı hevesle buradaki deneyimlerini bakan koltuğunda devam ettirecek. Ben bu işi layığı ile yapacağına yürekten inanıyorum. Türkiye Yüzyılı’nı inşa ederken bu misyonu muvaffakiyetle ifa edecektir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı değerli vazifeleri üstlenen bir bakanlık. Umarız ilerleyen vakitlerde bu bakanlığın ismini daha da çok duyacağız. Misyonda olsak da olmasak da bu bakanlığa elimizden geldiği kadarıyla takviye vermeye devam edeceğiz. Tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Uygun niyetle de çalışsak eksik ve yanlışlarımız olabilir. Bu türlü bir şey olduysa hem arkadaşlarımdan hem de aziz Türk milletinin affına sınıyorum. Tekrar Fatih’i çok tebrik ederek sizleri hürmetle selamlıyorum” dedi.

KACIR: 60 YILLIK HAYAL SİZİN SAYENİZDE OLDU

Yeni Bakan Kacır’ın açıklamaları da şöyle:

Öncelikle Sayın Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Varank’a hoş kelamlarından ötürü teşekkür ediyorum. Büyük işler yapmak nasip olan yöneticilere milletin sevgisini kazanmak nasip olur. Sayın Bakan’ım siz, gayretinizle ve Allah’ın müsaadesiyle elde edip milletimizin sevgisini ve takdirini kazandınız. Ben tekrar sizinle yol arkadaşı olmaktan duyduğum memnuniyeti söylemek istiyorum. Türkiye’nin arabası olan 60 yıllık düş sizin sayenizde oldu. Gökdoğan üzere projeleri sizin sayenizde tamamladık. Organize sanayi ve teknoloji bölgelerimizin sayılarını bu periyotta artırdık. TEKNOFEST’ler bu devirde gerçekleştirdik. Bunları şunun için saydım: Çıta çok yüksek. Lakin inşallah sizin ve Sayın Erdoğan’ın takviyesiyle daha da ileriye götürmeye çalışacağız. Bugüne kadar takım arkadaşlarıyla kardeşçe bir ortamımız oldu, umarım böylelikle devam eder. İnşallah Allah bize de sizin üzere bu bayrağı devrederken sizin üzere alnımız açık olur. 

Yazar Hakkında

Yorum Yap