1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı’nda devir teslim

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı’nda devir teslim
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin merasiminin akabinde dün yeni kabine muhakkak oldu. Bugün ise periyot teslim merasimleri gerçekleşiyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, misyonu merasimle Mahmut Özer’den devraldı.

Göreve veda eden Mahmut Özer şunları söyledi:

“Bakan yardımcılarıma, genel müdürlerime, okul müdürlerime ve idari tüm işçimize birlikte yol yürüdüğümüz için şükranlarımı sunuyorum. Tek duam vardı bakanlığa başlarken, girdiğim üzere çıkabilmek. Allahmıza hamd ediyorum duamı kabul ettiği için. Yusuf hocamın bakanlığını tebrik ediyorum.”

Görevi devralan Yusuf Tekin, “Bundan yaklaşık 5 yıla yakın bir mühlet evvel ortanızdan ayrılmıştık. Birlikte yol yürüdüğümüz arkadaşlarla tekrar burada bulunmaktan çok memnunum. Türkiye’deki maarif çabası yalnızca bakanlık bürokratı olarak yürütülecek bir çaba değil. Dışarıdan katkı yapmak da çok kıymetli bir iş. Bizi bu misyona layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza bizleri bu misyona layık gördüğü için şükranlarımı sunuyorum. Onun bize vereceği dayanak ve katkılarla çok hoş şeyler yapacağız. 2018’den bu yana Türkiye’de pek çok şey değişti. Önümüzdeki yüzyılın Türkiye Yüzyılı olacağını argüman ediyoruz. Üzerimize düşen ne varsa, sorumluluktan kaçmadan devam yapacağız.” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir