1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika! MHP lideri Bahçeli: Türk milleti bugün tarih yazdı

Son dakika! MHP lideri Bahçeli: Türk milleti bugün tarih yazdı
0

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. tıp seçimlerinin sonuçlarına ait açıklamalarda bulundu.
İşte Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları: Türk milleti bugün tarih yazmış, kutlu varlığına, müstakbel geleceğine tertemiz iradesiyle sahip çıkmıştır. Yurt içi ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın iştirakiyle Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci tıp seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara nazaran Sayın Recep Tayyip Erdoğan 13. Cumhurbaşkanımız olarak seçilmiştir.

Türk demokrasisi ve siyaset tarihinde iki turlu bir seçimin birinci örneği yaşanmakla birlikte k atılım oranının yüksekliği ulusal ve demokratik şuurun canlılığına işaret etmiştir. Türkiye’nin demokrasi standartlarında yüksek düzeye ulaşması ve dünya çapında mukayese üstünlük kazandığı çarpıcı bir gerçek olarak besbellilik kazanmıştır. Aziz milletimiz demokrasi fethiyle egemenlik haklarını ve tarihi mirasını güçlü halde kucaklamış, kardeşlik hukukuyla varoluş namusunu koruyarak Türk ve Türkiye yüzyılı vizyonuyla buluşturma iradesi göstermiştir.

MİLLETİMİZ YIKIM SİMSARLARINA PRESTİJ ETMEDİ

14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde TBMM’de çoğunluğu Cumhur İttifakı’na tevdi eden Türk milleti 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanını seçmiş ve büyük Türkiye davasını tescillemiştir. Hamdolsun ülkemizin önü gerisine kadar açılmıştır. Milletimiz iftira ve inkar siyasetine prim vermemiştir. Tekrar milletimiz palavra ve yıkım simsarlarına prestij etmemiştir. Ulusal geleceğimizin zillete değil zafere müstahak olduğu tescillenmiştir. Dünya birleşmiş ve karşımıza geçmiş fakat Türk milletine sökmemiştir. Global lobi, çıkarcı, eyyamcılar, entrikacılar, provokatörler, tefeciler, bankerler, ABD’sinden AB’ye kadar tüm ülkeler zilletin fermanını okumuş Çanakkale ruhunu, ulusal çaba duruşunu aşamamışlardır. 14 Mayıs Seçimleri öncesi Türkiye dört bir koldan ablukaya alınmış her türlü iç ve dış mahreçli operasyonlar küstahça ilerletilip ihya edilmiştir.

KÜRESEL KUŞATMA YARILDI

Bu tablo gurur verici demokratik asaletin, tarih boyunca tam bağımsızlık onuru olarak tarihe geçmiştir. 28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi’nde global kuşatma yarılmış, Türkiye kutup yıldızını andıran aydınlığını korumuştur. Bundan sonra gelecek Türk asrıdır.

KAYBEDEN BERBAT NİYETLİLERDİR

Türk ve Türkiye Yüzyılı maksadına gerçek adımla, yanlışsız adamlar Cumhur’un varlığıyla kudretli bir biçimde atılmıştır. 13. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yürekten ve içtenlikle kutluyorum. Dönek ve devşirilmiş siyaset cambazlarını ellerinin karşıtıyla iten, vatan ve millet sevdalısı aziz dava arkadaşlarıma, Cumhur İttifakı ortak paydasında buluşan kardeşlerimize, Cumhur İttifakı’nı destekleyen aziz milletimin her hoş insanına şükranlarımı sunuyorum. Bugün kucaklaşma, kaynaşma ve muhabbet kazanmıştır. Kaybeden kötülerdir. Hain ve berbat niyetlerdir. 18 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ülkemize, milletimize, demokrasimize, gönül ve kültür coğrafyalarımıza iyi ve uğurlu olmasını Cenabı Allah’tan diliyorum.

TOPLANTIYA KATILACAĞIM

Cumhurbaşkanımızla rastgele bir görüşme bugün gerçekleşmemiştir. Zannediyorum Ankara’ya dönüşlerinde tertiplenen toplantıya davet etmişlerdir. O toplantıya da katılacağım inşallah.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir