1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika… Meral Akşener’den seçim sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama

Son dakika… Meral Akşener’den seçim sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama
0

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle; Bütün bir seçim boyunca sizler kanalıyla görüşlerimizi hayallerimizi, gördüklerimizi projelerimizi milletimize sizin kanalınızla ulaştırmaya çalıştık. Bütün basın işçilerimize teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci çeşidini tamamlamış bulunuyoruz. Sandıklarda vazife yapan müşahitlerimize, avukatlarımıza, sandıklara giderek oy kullanan partilerimize ve her yaştan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum, en çok gençlere ve bayanlara ayrıyeten teşekkür ediyorum.

“MİLLETİMİZİN VERDİĞİ MUHALEFET MİSYONUNU BİREBİR CİDDİYETLE YÜRÜTECEĞİZ”

Milletimiz her zamanki üzere demokratik hakkını kullandı. Allah her bir vatandaşımızdan razı olsun, biliyorsunuz ülkemizde uzun vakittir seçim gündemi var bu gündem Türkiye’yi çok yordu. Aylardır seçimin gölgesinde kalan birçok meselemiz var başında iktisat geliyor. Bu yüzden artık artık vakit kaybetmeden bu problemlere eğilme vakti geldi. Biz de milletimizin bizlere verdiği muhalefet vazifesini tıpkı ciddiyetle, seçmen velinimettir anlayışı ile yürüteceğiz.

“İYİ PARTİ OLARAK KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN”

Seçmen bizim için en halis ölçüttür. Millet iradesinin üstünde hiçbir irade yoktur. Milletimiz bu seçimlerde söyleyeceğini söyledi. Bize düşen iletisi anlamak anladıktan sonra gereğini yapmaktır. DÜZGÜN Parti olarak kimsenin kuşkusu olmasın.

“BİZ BİRİNCİ GÜNDEN BERİ MİLLETİMİZİN SESİNİ DİNLEYEREK HAREKET ETTİK”

Bir yenilmişlik, kaybetmişlik hissi vilayetle karamsarlık hissetmesin, şayet demokrasiye inanıyorsak seçimlerin demokrasilerde en temel gösterge olduğunu unutmamalıyız. Uzun yıllar üniversitelerde inklap tarihi hocalığı yaptım. Demokrasilerde her bir hareketin tartışılabileceğini, itiraz edilebileceğini ancak bir tek mevzuya itiraz edilemeyeceğini o da hür irade ile sandığa atılmış seçmenin oyunun sonuçlarıdır. Millet iradesi başımızın tacıdır. Biz birinci günden beri milletimizin sesini dinleyerek hareket ettik.

Zaman vakit çok ağır tenkitlere maruz kaldık. Pek çok bedel ödedik. Bugünden sonra da tekrar tıpkı formda milletimizin taleplerini dinleyeceğiz milletimizin geleceğine yönelik hiçbir kaygının esiri olmasına müsaade vermeyeceğiz. Biz hala buradayız. GÜZEL Parti’nin mensupları burada Meclis’te.

“YENİDEN CUMHURBAŞKANI SEÇİLEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I TEBRİK EDİYORUM”

Biz üzerimize düşen misyon ve sorumlulukları yerine getirmeye milletimiz bize dayanak olduğu sürece devam edeceğiz. Tekrar Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum.

Sayın Erdoğan’ın seçim sonuçlarından çıkarması gereken büyük dersler olduğunu hatırlatmak isterim. Umarım ki kazanmışlık hırsı kendisinin gözünü tekrar köreltmez. Umarım ki kendisine oy vermiş vermemiş bu ülkede yaşayan her bir vatandaşın Cumhurbaşkanı olduğunu bu sefer kabul eder ve ona nazaran davranır.

“BİZ YARINDAN İTİBAREN SONUÇLARI BU BİÇİMDE YORUMLAYACAĞIZ”

Umarım ki tıpki bizim üzere kendi seçim sonuçlarının muhasebesini dürüst ve objektif bir biçimde yapar biz yarından itibaren sonuçları bu biçimde yorumlayacağız.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu büyük bir şevkle kendisini alkışlayanlara yuhlattı. Yeni oylar daha sandıktan yeni sayılan bir Cumhurbaşkanına yakışmaz, nerede kalmıştık deyip hepimizin Cumhurbaşkanı olmayı, kederlerin üzerinden konuşmayı kendisine yol edinir diye ummuştuk, inşallah bu sondur. Çok ayıpladım, çok üzüldüm. Tüm Türkiye’nin umarım ki seçilmiş olduğu bu son devirde tüm Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlar. Bizim için sonuç temeldir, yarın birinci gündür.

“NE AŞAĞI DÜŞTÜK, NE ÜST ÇIKTIK”

Şu anda biz öncelikle 14 Mayıs’taki seçim sonuçlarını kendi ortamızda tartışmadık ben arkadaşlarıma dedim ki seçim bitti 15 gün sonra Sayın Kılıçdaroğlu’nun Sayın Erdoğan’ın aday olarak ikinci cinse kaldığı Cumhurbaşkanlığı seçimi var buraya odaklanacağız, bizim 14 Mayıs’ta DÜZGÜN Parti açısından çıkan sonuçları tartışma işini 28 Mayıs gününün akşamı ister kazanalım, kaybedelim, sonraki günden itibaren evvel 2 bildiri var burada. UYGUN Parti’ye verilen bildiri var. İkincisi biz 2018’deki oyumuzu tekrarladık ne aşağı düştük ne üst çıktık. Bu iletisi arkadaşlarımızla bir arada okuyacağız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir