1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Biz İstanbul’u çok seviyoruz, İstanbul’la yola çıktık İstanbul’la yola devam ediyoruz. Bugün Kısıklı bir öteki, Üsküdar bir öbür, İstanbul bir baka. Pahalı dava ve yol arkadaşlarım sizleri en kalbi hislerle selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci cinsini milletimizin teveccühü ile tamamlamış bulunuyoruz. İki bayram ortasında bize demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum. Sandık başına giderek kendisi ve evlatlarını geleceği için iradesini ortaya koyan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.

Teşkilatımızın tüm mensuplarını, bayan ve gençlik kollarımızı, sandık müşahitlerimizi, istekli olarak seçimin sağlıklı biçimde yürümesine katkıda bulunan herkesi, kampanya grubumuzu tebrik ediyorum.

“SANDIĞA KOŞAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kadınlarımızı tebrik ediyorum, gençlerimizi tebrik ediyorum ve AK Parti davasına gönül veren tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum, yurt içinde ve yurt dışında ikinci tipe nazaran bilhassa yüksek oy oranları ile sandığa koşan herkese teşekkür ediyorum.

Yaptığı tercihle önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bir kere daha bize tevdi eden milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum.

“İSTERSENİZ BUNA BİR ÜÇÜNCİ BAY BAY DAHA EK EDEBİLİRİZ: BAY BAY BAY KEMAL”

İnşallah sizlerin inancına layık olacağız, 21 yıl layık olduğumuz üzere layık olacağız, ne dedim? Pazara kadar değil mezara kadar bir arada olacağız. Daima bu sevda burada bitmez dedik. Artık bay bay Kemal diyorlar.

Biz daima bu kutlu yürüyüş yarım kalmaz demiştik. Biz daima hizmet eden hezimete uğramaz demiştik. Biz Türkiye’mize, biz de Türkiye’ye emanetiz demiştik. İsterseniz buna bir üçüncü bay bay daha ek edebiliriz: Bay bay bay Kemal.

Bugünkü seçim aramızdaki bu muhabbetin demokrasi ateşinde şekillenmiş halidir. Nasıl demir ateşle buluşarak çeliğe dönüşürse sizlerin iradesi sandıkta bükülmez, kırılmaz, paslanmaz gücü haline geldi.

“CHP BUNU BAY BAY BAY KEMAL’E HESABINI SORACAKTIR”

Şimdi bakın buradan kardeşlerim, Türkiye’ye bir hesap yapıyorum. Hesap uzmanıyım diyordu ya. 2018’de CHP’nin vekil sayısı neydi biliyor muydunuz? 146, 2023’te CHP’nin vekil sayısı 169 çıkardı. Ama malum toplamda yüzde 1 bile oya sahip olmayan malum partilere kiralık vekil verdi ne kadar? 40 tane. Pekala ne oldu? Artık 129’a düştü CHP. Hesap uzmanı ya, bu işleri çok yeterli bilir ve böylelikle kaybettiği vekiller sebebiyle herhalde CHP bunu bay bay bay Kemal’e hesabını soracaktır.

Ama ben bir şey daha söylemiştim. Biz o denli bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek demiştik. Öyleyse bugün kazanan yalnızca Türkiye’dir. 

Demokrasimizden gayelerimizden taviz vermeden artık Türkiye Yüzyılı’nın kapısını açtık ancak beraberce açık. Erkeğinden bayanına, gencinden yaşlısına kadar milletimizin tüm kısımlarının hayallerini, heyecanlarını beraberce hayata geçirdik. Kalbi ve gözü bize dönük dostlarımızın umutlarını beraberce yükselttik.

2024 YILINDAKİ LOKAL SEÇİMLER İÇİN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Şimdi Kısıklı meydanı tarih yazdı. Bir İstanbullu, bir Kısıklılı olarak Allah’a hamd ediyorum, sizin üzere yol arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Her zaferimizi yeniden sizlerle birlikte kutlayacağız. Önümüzde 2024 var. 2024’te Üsküdar’ı da, İstanbul’u da mahallî seçimlerde kazanmaya hazır mıyız? Öyleyse durmak yok çok çalışacağız. Şu anda Emniyet’ten dedim ki Kısıklı meydanında ne kadar vatandaşım var? Sayı ne biliyor musunuz 55 bin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir