1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar
0

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: Sayıştay’ın 161. kuruluş yıl dönümünün devletimiz milletimiz ve başkanlığımız için iyi olmasını diliyorum. Bu türlü manalı bir program vesile ile bizleri buluşturan Sayıştay liderimize teşekkür ediyorum. Sayıştay’ımız kuruluşundan bu yana devlet organları içinde müstesna bir yere sahiptir. Biz de bu pozisyonunu çıkardığımız kanunlarla daha da güçlendirdik. Kamu kaynağı kullanan her kurumu Sayıştay kontrolüne aldık.

SAYIŞTAY’IN YERİ DOLDURULAMAZ

Sivil, askeri, kamu kurumlarını, belediye şirketleri dahil kamu kaynakları kullanan her kuruluşu Sayıştay kontrolü altına aldık. Ülkemizin mali istikrarına katkı vermek üzere gelir ve masrafları denetim altına almak için Sayıştay’ın yeri doldurulamaz. Sizler 85 milyonun hakkını koruyorsunuz. Genci ile yaşlısı ile, bayanı ile erkeği ile milletimizin ödediği tüm vergilerin kontrolünü sizler gerçekleştiriyorsunuz. Taşıması ağır bir yüktür. Kuyumcu titizliği ile icra edilmesi gereken sıkıntı bir vazifedir. Ulusal bir vazifedir. Buradaki her kardeşimin bu formda misyonuna yaklaştığına ve yaklaşmaya devam edeceğine inanıyorum.

MİLLETİN EMANETİNE GÖLGE DÜŞÜRMEYECEĞİZ

29 Ekim 2023 tarihinde Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına kavuşacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını büyük bir coşku ile kutlayacağız. Türkiye Yüzyılı ülkemizi muassır medeniyetler düzeyinin de üstüne taşıyacak. Türkiye Yüzyılı, istikrar harbi ruhu ile 85 milyonun sırt sırta vererek istikbali inşa etmesidir. Milletimiz 14 Mayıs’ta bunun birinci adımını Meclis’te atmıştı. Yüzde 52,18 oy oranı ile şahsımıza 5 yıl daha hizmet etme imkanı sunan kardeşlerimizin sorumluluğunu yüreğimizde taşıyoruz. Nasıl 21 yıldır milletin emanetine sahip çıktıysak, bundan sonra da buna gölge düşürmeyeceğiz.

BU DURUM HAYATİ DERECE ÖNEMLİ

Yürütmesi, yasaması, yargısı ile, devletin organları ile uyumlu bir işbirliği çok kıymetli. Bizim üzere bunun zahmetini çekmiş bir ülke için bu hayati derecede kıymetlidir. Türkiye’yi maksatlarına ulaştırmadan huzura ermeyeceğiz. Bunun için yürütme, yasama, yargı ortasında uyumlu bir işbirliğinin tesisi çok mühimdir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir