1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tatar’dan ortak açıklama

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tatar’dan ortak açıklama
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilmesinin akabinde birinci yurt dışı ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir ortaya geldi.

HEYETLERARASI GÖRÜŞTÜLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Tatar heyetlerarası bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerin akabinde iki başkan ortak basın toplantısı düzenliyor.

Ersin Tatar’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Büyük bir zafer kazandınız. Siyasi olgunlukla dünya devletlerine demokrasi teşlik edecek biçimde seçimi kazandınız. Sizlerin öncülüğünde son 21 yılda anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirmiştir. KKTC’ye her vakit sahip çıktınız. 13. Cumhurbaşkanı olarak ortamızda olmanız güç veriyor.

Sadece bölgesel değil global güç olma noktasında sizlerin liderliğinde büyük Türk dünyasında hayali oluşturmuştur. 

Bu saatten sonra biz eskiye dönemeyiz. Artık yeni siyaset çıkmıştır.

Tüm dünyaya ilan ediyoruz. Biz karşı tarafı uyarıyoruz. Kıbrıs’ta iki başka halk vardır. Mutlak surette egemenlikle iş birliği olabilir. Ortak bir komite kurulmalıdır. Her iki halkın da faydalarına olacak iş birliklerine varız. Pandemiye karşın, krizlere karşın Maraş bölgesini 1 milyondan fazla kişi ziyaret etmiştir. Bütün bunlar kademe basamak KKTC’nin güçlenmekte olduğunu göstermektedir.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap