1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Son dakika.. Bugün için saat verildi! Ankara’da yeniden sel alarmı

Son dakika.. Bugün için saat verildi! Ankara’da yeniden sel alarmı
0

Yurt genelinin modüllü ve çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç bölümleri, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesitleri, Doğu Anadolu’nun kuzey kesitleri ile Balıkesir, Bilecik ve Bolu etraflarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların İç Anadolu’nun kuzeyi, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Çorum etraflarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji’den alınan varsayımlara nazaran, hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, batı kesitlerde kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu kısımlarda güney taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş vatandaşları bugün için saat verip uyardı.

ANKARA İÇİN GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ

Meteoroloji’den yapılan açıklamada bugün akşam saatlerine kadar kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış ve buna bağlı olarak su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr, ulaşımda aksamalar üzere aksilikler beklenmektedir.

Büyükşehir Belediyemiz tüm takımlarıyla teyakkuz halinde olup; vatandaşlarımızın da yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ye önlemli olmasını rica ederiz.

Yağışa dair ise şu bilgileri paylaştı:

Başlama Vakti: 01.06.2023 – Saat: 12.00

Bitiş Vakti: 01.06.2023 – Saat: 19.00

14 KENT İÇİN SARI ALARM

Afyonkarahisar, Ankara, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Yozgat, Aksaray, Kırıkkale

Bazı vilayetlerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Modüllü ve çok bulutlu, lokal kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

İstanbul: Modüllü ve az bulutlu 24

İzmir: Modüllü ve az bulutlu 28

Adana: Modüllü ve çok bulutlu, kuzey bölümleri öğlen saatlerinden sonra mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Antalya: Modüllü ve çok bulutlu 25

Samsun: Modüllü ve çok bulutlu 22

Trabzon: Modüllü ve çok bulutlu 21

Erzurum: Modüllü ve çok bulutlu, öğlenden sonra ve akşam birinci saatlerde lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

Diyarbakır: Modüllü bulutlu 33

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap