1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika: AK Parti’den Zafer Partisi’ne ziyaret! Kurtulmuş ve Özdağ’dan ilk açıklama

Son dakika: AK Parti’den Zafer Partisi’ne ziyaret! Kurtulmuş ve Özdağ’dan ilk açıklama
0

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ı parti genel merkezinde ziyaret etti. Görüşme sonrası Kurtulmuş ve Özdağ kameralar karşısına geçti.

Görüşme sonrası konuşan Kurtulmuş, “Oldukça verimli görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’nin içinde bulunduğu durum, bölgesel meseleleri uzun uzun konuşma fırsatı bulduk. Problemin somut tarafı cumhurbaşkanlığı seçimidir. Ümit ediyoruz ki Zafer Partisi de cumhurbaşkanımıza takviye verir. Her iki taraftan müşterek gördüğümüz konuy paylaşmak isterim. Türkiye’nin parçalanamaz bütünlüğü, Suriye’nin kuzeyi, Irak’ta Türkiye’yi tehdit eden kıymetli sıkıntı olduğunu buna karşı ulusal duruş gösterilmesinin zarurî olduğu fikirlerini beyan etmek isterim.” dedi.

“GÖÇMEN PROBLEMİ ÖNEMLİ”

Kurtulmuş, “Göçmen sorununun değerli bir problem olduğunu lakin bu sıkıntının kurallar doğrultusunda ortaya çıktığını müzakere etik. Bombalardan kaçıp geldiler. Bunun da bir hududu var. Projelerimiz üzerinde çalışıyoruz. Suriye’de olağanlaşmanın sağlanması, insanların geri dönmesi için çalışma içinde olduğumuzu tabir etmek isterim. 1 milyon Suriyelinin geri dönüşünü sağlayacak konutların yapılması gündemdedir. Çalışmalar devam ediyor. Zafer Partisi görüşleri destekleyici olacaktır.” biçiminde konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA SIĞINMACI TEPKİSİ

“Sayın Kılıçdaroğlu 10 milyon Suriyeli getirdiniz, diyor. Bunun gerçek olmadığını kendisi de biliyor.” diyen Kurtulmuş, “Sığınmacı üstünden yanlış bilgiyle kamuoyu aydınlatılmalı. Bugün 4 milyon 900 bin Suriyeli var. Bizim için son derece yararlı görüşme imkanı bulduk. Zafer Partisi de kendi içinde değerlendirecektir. Türkiye’nin ulusal güvenliği için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

ÖZDAĞ: YARARLI BİR GÖRÜŞME

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ da yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin güvenliği başta olmak üzere görüş alışverişinde bulunduk. Terör örgütlerinin faaliyetleri ve alınması gereken politikayı değerlendirdik. Sığınmacı ve kaçaklar problemi konusunda Zafer Partisi’nin tahlil tekliflerini lisana getirdik. Ortamızda farklılıklar olduğu açıktır. Zafer Partisi’nin siyaseti gerekirse zorla geri dönüştür. Yararlı bir görüşme oldu. Arkadaşlarımızla bir kıymetlendirme gerçekleştireceğiz. Numan Beyefendi de kimi değerlendirmeler yapacak” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir