1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika: Aile Bakanlığı’nda devir teslim

Son dakika: Aile Bakanlığı’nda devir teslim
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Yüzyılı’nın birinci kabinesi” vurgusu yaparak açıkladığı kabinesinde, periyot teslim merasimleri sürüyor.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, misyonu merasimle Derya Yanık’tan devraldı.

Görevi devreden Derya Yanık, “Sayın Bakanımızın geçmişte yaptığı çalışmaları, gücü gençliği mutlaka şu anda bulunduğu noktayı da çok geliştirerek dönüştürerek ve gücü ile ilerleterek yürüteceğinden benim kuşkum yok. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı toplumumuz açısından da son derece hassas, değerli bir nokta. Büsbütün neredeyse dezavantajlı kümelere hizmet eden bir yerden bahsediyoruz. Bizim 21 sene evvel AK Parti olarak verdiğimiz kelam kimsesizlerin kimsesi olmak sözüydü. Bu bakanlık kimsesizlerin kimsesi olma yükümlülüğünü yerine getiren bir bakanlık. Türkiye’nin geleceğini inşa edecek bir yerden bahsediyoruz. Bayan çalışmaları Bakanlığımızın en kıymetli çalışmalarından birisi. Neredeyse bilhassa ve yalnızca Bakanlığımıza özgülenmiş çalışmalardan birisi.” dedi.

Yanık, “Yürütme ve Meclis olarak bundan evvel olduğu üzere bundan sonra da uyumlu bir biçimde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu bir bölüm teslim merasimi, programın gayesini aşmamak üzere ben cümlelerimi burada toparlamak istiyorum. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Şiddetli bir periyotta çalıştık. Bizim misyona başladığımızda pandeminin yükü devam ediyordu. Orman yangınlarından sel felaketlerine en son maalesef Kahramanmaraş merkezli sarsıntılara kadar Bakanlığımızın tıpkı yardımlar, psikososyal takviye çalışmalarında ağır mesaisi oldu. O manada mesai arkadaşlarıma ve bütün Bakanlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte bu fedakarlığın tıpkı halde devam edeceğinden en ufak bir kuşkum yok. Sayın Bakanımıza kolaylıklar diliyorum. Son derece meşakkatli lakin manevi tatmini yüksek bir alanı devralıyor. Kendisine muvaffakiyetler diliyorum.” sözlerini kullandı.

GÖKTAŞ: TÜRKİYE YÜZYILI İÇİN YENİ BİR GÜÇLE YOL ALIYORUZ

Görevi devralan Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bakanlığımızın değerli mensupları nazik kelamları için sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Birlikte yakın vakte kadar çalıştık. Bayrağı kendisinden devralmak bir onur. Türkiye yüzyılı vizyonu ile kurulan Kabine’de aziz milletime hizmet etme erdemini layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Hepsine bu vesile ile şahım ismine teşekkürlerimi iletiyorum. Bundan sonra da birebir uğraş ve özveri ile çalışmaya devam edeceğiz. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak Türkiye yüzyılı için yeni bir güçle yol alıyoruz. Türkiye faal bir toplumsal hizmet anlayışı ile tüm dünyada örnek gösterilen bir ülke. Bundan sonra bu doğrultuda aile ile ilgili çalışmalara tartı vereceğiz. Güçlü Türkiye’ye olan inancımızı vurgulamak istiyoruz. Aile ve toplum hizmetlerinde olduğu üzere bayanlar, çocuklar, şehit ve gazilerle ilgili çalışmalarımızı yüzyıl vizyonu ile yürüteceğiz. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı toplumun bütün kesitlerini kucaklayan yapısı ile Türkiye yüzyılına hazır.” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir