1. Ana Sayfa
  2. Gündem

SOLOTÜRK’ten muhteşem prova: Hava akrobasisi nefes kesti

SOLOTÜRK’ten muhteşem prova: Hava akrobasisi nefes kesti
0

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi takımı SOLOTÜRK, Tekirdağ’da Milletlerarası 57. Kiraz Şenliği çerçevesinde yapacağı şov uçuşu öncesinde bugün öğle saatlerinde 2 uçakla keşif yaparken akşam saatlerinde ise tek uçakla prova uçuşu gerçekleştirdi. Tekirdağ kıyı kesitleri ve Rumeli İskelesi üzerinde uçuş yapan SOLOTÜRK, akrobatik hareketler ile izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı.

Vatandaşların büyük ilgiyle izlediği şovlarda ‘SOLOTÜRK kalkışı’ ve ‘SOLOTÜRK tonosu’ üzere hareketlerin yanı sıra uçağın suratının en az düzeye düşürülerek gerçekleştirilen ve dünyanın en sıkıntı tekniklerinden biri olan ‘Saygı uçuşu’ hareketini de gerçekleştiren pilotlar izleyenlerden tam not aldı.

“Tüylerimiz diken diken oldu”

SOLOTÜRK’ün uçuşunu izlemek için kıyıya akın eden vatandaşlar o anları cep telefonlarının kameralarıyla görüntülerken, prova uçuşunu izlemeye gelen vatandaşlardan Eski Havacı Serdar Bakal, SOLOTÜRK’ün performansını çok beğendiğini söyleyerek, “Eski bir havacı olarak tüylerimiz diken diken oldu. F16 sesi özgürlüğün sesidir. İnşallah bu özgürlüğümüz bitmez ülkemizde. Çok yetenekli pilotlarımız var, çok kabiliyetli pilotlarımız var. Bu da bir bakıma Türk’ün gücünü dünyaya gösteriliyor. Bu tertipte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Renkli manzaralara sahne olan prova uçuşlarının yanı sıra asıl şov 8 Haziran 2023 tarihinde saat 18.30’da gerçekleşecek

Yazar Hakkında

Yorum Yap