1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan oldu

Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan oldu
0

2019 mahallî seçimlerinde CHP’den Söke Belediye Lideri seçilen Levent Tuncel’e bir yıl sonra beyincik küçülmesi teşhisi koyuldu.

Bir ay evvel rahatsızlığı artan Tuncel, evvel Aydın Adnan Menderes Üniversite Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da İzmir 9 Eylül Üniversite Hastanesi’ne sevk edildi. Hastanenin akabinde tedavisine İzmir’deki meskeninde teneffüs aygıtına bağlı olarak devam edilen Tuncel, 7 Haziran’da hayatını kaybetti.

Söke Belediye Meclisi, başkanlık seçimi gündemiyle bugün toplandı. Söke Belediyesi’nde yapılan seçime, CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Ahmet Akın, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, CHP Aydın milletvekilleri Evrim Karakoz, Bülent Tezcan, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Parçalanamaz Çankırı, CHP Aydın Vilayet Lideri Hikmet Saatçı, AK Parti Aydın Vilayet Lideri Gökhan Ökten, MHP Aydın Vilayet Lideri Haluk Alıcık, GÜZEL Parti Aydın Vilayet Lideri Recep Taner, ilçe belediye liderleri ve çok sayıda parti yöneticisi katıldı.

15 CHP’li, 12 MHP’li ve 4 UYGUN Partili meclis üyesinin bulunduğu oylamada, 30 üye hazır bulundu. Lider Vekili Mehmet Arif Ceylan tarafından yönetilen meclis toplantısına, MHP Meclis Üyesi İbrahim Bakır katılmadı. CHP’li iki belediye meclis üyesi Mustafa İberya Arıkan ve Süleyman Yörük’ün yarıştığı seçimin birinci ve ikinci cinsinde çoğunluk sağlanamadı. Salt çoğunluğun arandığı üçüncü çeşitte 30 oyun 19’unu alan merhum Tuncel’in yardımcısı Mustafa İberya Arıkan, yeni lider oldu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap