1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Sokak orasında kız arkadaşı Asiyenur’u öldürmüştü! İstenen ceza belli oldu

Sokak orasında kız arkadaşı Asiyenur’u öldürmüştü! İstenen ceza belli oldu
0

Esenler’de 5 Mayıs 2022 tarihinde sokak ortasında tartıştığı Asiyenur Atalay’ı silahla başından vurarak öldüren Ümit Karakoyun’ın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Ümit Karakoyun ile tutuksuz sanık Mesut Gezer ve Asiyenur Atalay’ın ailesi hazır bulundu. Duruşmaya taraf avukatları da katıldı.

“16 SEFER KABAHAT İŞLEMİŞ, İNDİRİM YAPILMASINI İSTEMİYORUM”

Duruşmada Asiyenur Atalay’ın babası Bayram Atalay “Sanık daha evvel 16 kere hata işlemiş. Ben bu sanığın cezasında indirim yapılmasını istemiyorum” dedi.

Duruşmada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, Ümit Karakoyun ile Asiyenur Atalay’ın yaklaşık 7 yıl evvel toplumsal medyadan tanıştıklarını tabir ederek “İlişki sürecinde şiddete maruz kalan ve ortalarında kıskançlık yaşanan maktulün son devirlerde Karakoyun’dan uzaklaşmaya çalıştığı” tabirlerini kullandı. Cumhuriyet savcısı mütalaasında olay günü sanığın, maktulün yanına gelerek taşıdığı silahı maktulün çantasına koyduğunu belirtti. Mütalaada “Maktul ile sanığın tartışmaya başladıkları ve Ümit Karakoyun’un maktule verdiği silahı alarak 2 el ateş ettiği ve Asiyenur Atalay’ın hayatını kaybettiği” biçiminde olay anı da anlatıldı.

Savcı mütalaasında Ümit Karakoyun’un ‘kasten öldürme’ cürmünden müebbet mahpus ile cezalandırılmasını talep ederken, Karakoyun’a hatada kullandığı tabancayı verdiği belirtilen Mesut Gezer’in ise ‘kasten öldürmeye yardım etme’ cürmünden 10 yıldan 15 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi. Sanıkların ayrıyeten ‘ruhsatsız silah taşımak’ kabahatinden da başka ayrı cezalandırılmaları talep edildi.

Mütalaanın açıklanmasının akabinde savunması sorulan sanık Ümit Karakoyun “Ben pişmanım ailesinden özür diliyorum. Ben seviyordum. Sevmek ne vakit saplantı oldu?” dedi. Sanık savunmasında gerisini dönüp başka sanık Mesut Gezer’e bakarak “Allah belasını versin onun yüzünden oldu” sözlerini kullandı. Öte yandan sanığın savunma yaparken ağladığı da görüldü.

Sanık Mesut Gezer ise “Bana iftira atıyorlar ben kimseye yardımda bulunmadım beraatimi istiyorum” dedi.

Mahkeme tutuksuz sanık Mesut Gezer’in isimli denetim önleminin devamına, sanık Ümit Karakoyun’un ise tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma tarafların mütalaaya karşı beyanlarının alınması için ertelendi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Esenler’de sokak ortasında tartıştığı Asiyenur Atalay’ı (19) silahla başından vurarak öldürdüğü argüman edilen Ümit Karakoyun (26), cinayeti işledikten sonra olay yerinden kaçmıştı. Polis grupları sanığı silahı ile birlikte Arnavutköy’de yakalamıştı. Sanık Ümit Karakoyun hakkında ‘nitelikli taammüden öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet ve ‘ruhsatsız silah bulundurma’ hatasından ise 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası istenmişti. Öbür sanık Mesut Gezer hakkında ise ‘kasten öldürmeye azmettirme’ hatasından müebbet mahpus ve ‘ruhsatsız silah bulundurma’ hatasından 1 yıldan 3 yıla kadar cezalandırılması talep edilmişti.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap