1. Anasayfa
  2. Gündem

SMA’lı Yaren’in kampanyası tamamlandı; tedavi için Dubai’ye gidiyor

SMA’lı Yaren’in kampanyası tamamlandı; tedavi için Dubai’ye gidiyor
0

Tekirdağ’da yaşayan oto tamircisi Gökhan Muhakkak (27) ile konut bayanı Fatma Belli’nin (24) kızları Yaren’e, şimdi 5 aylıkken geçirdiği rahatsızlık sonucu götürüldüğü hastanede SMA Tip 1 teşhisi konuldu. Birinci teşhis konulduğunda hastanede 7 ay ağır bakımda kalan ve 4 aygıta bağlı olarak yaşayan Yaren için ailesi, valilik müsaadesi ile yardım kampanyası başlattı. Kampanyada Yaren’in, Dubai’de gen tedavisi görmesi için gereken 1 milyon 844 bin dolar evvelki gün tamamlandı. Minik Yaren, gen tedavisi görmek için 10 gün sonra Dubai’ye götürülecek.

Kızının tedavisi için gerekli yardımın toplandığını belirten Fatma Belirli çok keyifli olduklarını söyledi. Dayanakta bulunan herkese teşekkür eden anne Belirli, “Çok kuvvetli bir süreçti, çok yıpratıcı bir süreçti. En başta da Yaren için çok güçlü bir süreçti. Yaren’in 4 sefer kalbi durdu, o çok hoş çaba etti. Çok hoş savaştı, hiç pes etmedi. Biz de gücümüzü Yaren’den aldık. Yaren’le bir arada savaştık ve bizi hiç yalnız bırakmayan istekli ablalarımız, ağabeylerimiz daima dayanak oldular, onlara sonsuz teşekkür ederiz. Bu kampanyada çok şey öğrendik, güzelliği öğrendik, berbatlığı öğrendik. Herkesin dayanağı çok çok değerli, 1 TL’sini bizimle paylaşanlar oldu. Sokakta mendil satan çocukların dayanakları bile oldu. Çok farklı bir süreç oldu bizim için fakat sonunda Yaren kazandı, evladımız kazandı. Çok memnunuz. Bunun tanımı hakikaten de yok. 2,5 yıldır bu anı bekliyoruz. Çok şükür herkesin emeğine yüreğine sıhhat. Evladımıza sahip çıktılar, elimizden tuttular. Yaren’i çok hoş sahiplendiler. Gece gündüz demeden çabalayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Güzel ki varsınız” dedi.

‘İYİ BEŞERLER DÜZGÜN Kİ VARLAR’

Diğer SMA’lı çocukların da kendilerinin yaşadığı sevinci, memnunluğu yaşamasını isteyen Fatma Muhakkak, “Rabbim geride kalan bütün evlatlarımıza inşallah bu sevinci, bu memnunluğu yaşatsın. Allah müsaade verirse 10 gün sonra Dubai’ye tedavimiz için gideceğiz. Çok şükür para transferi, her şey gerçekleşti. 10 gün içinde Yaren’imiz tedaviye gidiyor. 3 aylık sürecek bir tedavi sonunda geldiğimizde o aygıtların hiçbirine gerek kalmayacak. Evladımız bu koltukta değil, artık yanımızda biz nasıl oturursak o da bu türlü oturacak. Güya tekrar evladımız doğmuş üzere o kadar mutluyuz o kadar sevinçliyiz. Takviye veren herkesten binlerce kere razı olsun. Yeterli beşerler yeterli ki varlar” tabirlerini kullandı.

‘UMUTSUZLUĞUMUZ ÇOK OLDU’

Yaşanan süreçte vakit zaman eşiyle ümitsizliğe kapıldıklarını tabir eden Gökhan Muhakkak, “Bizim gayemiz bir evladı yaşatmak. Rabbim düzgün beşerler çıkardı karşımıza. Evet, bizim evladımız fakat Rabbim verdi ve bu emanete var gücümüze baktık. Ümitsizlik çok oldu, yapamayacağız, nasıl olacak, nasıl bitecek diye. Çok uzun sürdü, 2 yıl geçti, daima bir kapılar açıldı. Çok şükür bugün kampanyada yüzde 100 olduk. Onun memnunluğunu yaşıyoruz. Rabbim, geride kalan bütün evlatlarımıza, bu sevinci yaşatsın” dedi. (DHA)

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir