1. Ana Sayfa
  2. Gündem

SMA’lı Abdullah için Valilik onaylı başlatılan kampanyada yüzde 48’lik kısım toplandı

SMA’lı Abdullah için Valilik onaylı başlatılan kampanyada yüzde 48’lik kısım toplandı
0

Mardin’de yaşayan Nedim ve Tuğba Sezer çiftinin çocukları Abdullah’a (2), 1 aylıkken hareketlerinin yavaşlaması şikayetiyle götürüldüğü hastanede Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konuldu. Maddi durumu güzel olmayan aile, Abdullah’a Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde fiyatsız spinraza tedavisini yaptırdı.

Aile, maliyeti yurt dışında 2 milyon dolar olan zolgensma tedavisinin başlaması için 1 yıl evvel Mardin Valiliği onayıyla hesap açarak yardım kampanyası başlattı. Muhtaçlık duyulan paranın yüzde 48’i toplanırken, aile de çocuklarının tedavisi ve yardımın toplanabilmesi için süreksiz olarak İstanbul’a yerleşti.

‘İLACINA KAVUŞSUN İSTİYORUZ’

Abdullah’ın ilacına bir an evvel kavuşmasını istediklerini söyleyen Anne Tuğba Sezer, “Abdullah’ımız 2 yıldır SMA Tip-1 hastalığı ile uğraş ediyor.

Abdullah’ımızın tek tedavisi yurt dışında veriliyor. Bu ilacın ve tedavinin maliyeti çok yüksek olduğu için Valilik müsaadeli bir kampanya başlattık. Kampanyamızı yürütebilmek ismine yaklaşık bir yıldır konutumuzdan ve ailemizden uzakta İstanbul’dayız. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, ilacına kavuşturmak için çırpınıyoruz. Bir anne-baba olarak evladımızı ilacına kavuşturamamanın acısını çekiyoruz. Abdullah’ımız bizim tek evladımız, birinci göz ağrımız, onu kaybetmek istemiyoruz. İlacına kavuşsun istiyoruz. Kampanyamızın yüzde 48 dilimini topladık, yüzde 52’lik eksik bir dilim var. Takviye bekliyoruz” dedi.

Baba Nedim Sezer ise, oğlu için memleketindeki iş yerini bırakıp evvel Adana’ya, artık de İstanbul’a geldiklerini tabir ederek, “Hayırseverlerden yardım bekliyoruz. Oğlumu kaybetmek istemiyorum” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap