1. Anasayfa
  2. Gündem

Siyasilerden sandık mesajı

Siyasilerden sandık mesajı
0

ANKARA Milliyet – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs 1919 tarihi, ecdadın imkânsızlıklar içinde dahi büyük bir iman ve inançla direniş ruhunu yine canlandırmasının sembolüdür. Ecdadımızın istiklâli ve istikbali uğrunda sergilediği kahramanlıkları gelecek jenerasyonlara en canlı formda aktarmak başta gelen görevimizdir. Bu anlayışla, bir asır evvelki ruhla ecdadımızdan teslim aldığımız kutlu emanetlere sahip çıkıyor, ülkemizin geleceğinin sembolü Türkiye Yüzyılı’nı inşa ediyoruz. Ülkemizin demokrasi ve kalkınma atılımlarını tasarlar ve uygularken en çok gençlerimize güveniyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu emanet ettiğimiz gençlerimizin, son devletimiz Cumhuriyetimize güçlü bir biçimde sahip çıkmaları, geleceğimize inançla bakmamızı sağlamaktadır.

TBMM Lideri Mustafa Şentop: Sevgili gençler; 28 Mayıs’taki seçimde de tam iştirakle demokrasimize güç vererek iradenizi sandığa yansıtacağınıza yürekten inanıyorum.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Bizim tarihimizden ilham almaya devam etmemiz, hakkımızda olumsuz niyeti olanların ise tarihimizden ve tarihlerinden ders almaları lazım. Tarihi bedelleriyle, coğrafyasıyla, milletiyle, nüfusuyla, faal, caydırıcı ve saygın ordusuyla büyük ve güçlü Türkiye’yiz. Bunun herkesin farkında olması, bu şuurla davranması lazım.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize armağan ettiği bu günü, Ulusal Mücadele’nin 104. yılında, Türkiye Yüzyılı’nın eşiğinde kutluyor, başta Atatürk olmak üzere bütün Ulusal Gayret kahramanlarını hürmetle, rahmetle anıyoruz. 19 Mayıs kelam konusu olunca 85 milyon hepimiz genciz.

‘Tarih yazmaya hazırlanıyor’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Büyük Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği üzere, dahili ve harici bedhahlara karşı Türkiye, tekrar gençleriyle bir tarih yazmaya hazırlanmaktadır. Umudumuzu ve Atatürk’ün gençlere verdiği tarihî vazifesi canlı tutarak, kararlılıkla yürüyeceğiz. 19 Mayıs kutlu olsun.

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu: Sayın genç kardeşlerim, gün, sizin gününüzdür. Kelam sizde ve vakit sizden yana. 19 Mayıs ruhuyla ve de gençlerimizin azmi, heyecanı ve kararlılığıyla Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını daima birlikte inşa edeceğimize olan inancım tamdır. Hiç telaşınız olmasın; inanıyoruz, kararlıyız ve birlikte başaracağız.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan: Bizim gençlere en büyük borcumuz; gençlik. Bu makus düş burada bitecek.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu: Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 1919’da Samsun’a çıkarak yaktıkları bağımsızlık ateşi, bu topraklarda hiçbir vakit sönmedi, sönmeyecek.

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal: Atatürk’ün 104 yıl evvel Bandırma Vapuru ile Samsun’a taşıdığı azim ve yürek, milletimizin istiklâlini kurtaran o kararlılık ve feraset, milletimizi zaferlere ulaştıran birlik ve dirayet aynıyla aziz milletimizin içinde yaşamaya devam ediyor.

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce: Bandırma Vapuru     ruhuna, kahramanlarına ve kumandanına     bin selam olsun!

Akşener, Atatürk’ün kelamını hatırlattı

14 Mayıs seçimlerinin akabinde sessizliğini koruyan DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener ise, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gençler, vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç jenerasyonların anlayış ve gücüne bağlanmıştır” kelamlarını toplumsal medyadan paylaşarak 19 Mayıs’ı kutladı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir