1. Anasayfa
  2. Gündem

Sinan Oğan’ın bir talebi oldu mu? BBP lideri Destici’den açıklama

Sinan Oğan’ın bir talebi oldu mu? BBP lideri Destici’den açıklama
0

BBP önderi Destici’nin açıklamalarından satır başları şöyle; Biz alandayız, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hem Cumhur İttifakı olarak hem BBP olarak bugün İstanbuldayız. Dün Eskişehir’deydim. Ondan bir gün evvel sayın Cumhurbaşkanımızla ve sayın Bahçeli ile birlikte Malatya ve Sivas’taydık.

Avrupa ve yurt dışında da iştirak yükseldi. Görebildiğim kadarıyla iştirak yüzde 5 arttı. Yurt dışında sandıklarda sona erdi, gümrüklerde devam ediyor. Daha da artacaktır gümrüklerle birlikte. Burada da ben iştirakin düşmeyeceğini, yükseleceğini düşünüyorum 1-2 puan da olsa. Yarın da inşallah Hatay’da olacağız. esasen birinci günden itibaren depremzedelerimizin yanındayız. 

Sayın Cumhurbaşkanımız 49.5 aldı. En yakın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’na 7’li masanın adayına da 5 puan üzere bir fark attı. Tabi bu 5 puan 3. adaya giden oydu. Sayın Sinan Oğan’a giden oydu. Tabi Sinan Oğan CET İttifakı adyaı olarak çıktı. CET İttifakı’nın seçimlerde aldığı oyla Sinan Oğan’ın aldığı oy bir değildi. Bizim ittifakımıza baktığınızda bizim ittifak partilerimiz aldığı oy 49.5. Kılıçdaroğlu onu sağlayamadı. Tıpkı şey Sinan Oğan için de geçerli. CET İttifakı 2.4 oy aldı. Lakin Sinan Oğan 5.17 oy aldı. Sinan Oğan aşikâr hassasiyetler öne sürmüştü. Biz de  yaptığımız görüşmelerde çervesindeki arkadaşlarla ve bu ileri sürülen 4 husus ya da unsur manasında sunuldu. 

SİNAN OĞAN’IN BİR TALEBİ OLDU MU?

Bir talebi olmadı benim bildiğim. Bir şey de teklif edilmedi. Kendisinin bu manada bildiğim kadarıyla talebi olmadı. Yalnızca terörle çaba şu an en uygun yapıldığı devri yaşıyoruz. Herkes şahit. Tüm dünya, herkes biliyor. İkincisi anayasanın birinci 4 unsuru, 66. unsur bunlarla ilgili zati bir sorun yok. Başkası de sığınmacılarla ilgili. Sığınmacılarla ilgili biz de aslında sığınmacıların bir an evvel geldikleri yere, memleketlerine gönderilmesini savunuyoruz, başaracağız. Fakat bunu Stalin metoduyla ya da Çarlık Rusya’sı başında yapmayacağız. Onların Çerkeslere ya da Kırım Tatar Türklerine yaptıkları üzere yapmayacağız. İnsani olarak, bu toprakların mayasına uygun olarak özüne, irfanına, inancına, kültürüne uygun olarak göndereceğiz. Ve milletlerarası hukuka uygun olarak göndereceğiz. 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir