1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Sinan Oğan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek açıklaması: En doğru karar olduğunu gördük

Sinan Oğan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek açıklaması: En doğru karar olduğunu gördük
0

Antalya’da konuşan Oğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: Birbiri ile çok farklı tellerde çalan insanları toplamışsınız, oy oranına bakmadan Cumhurbaşkanı yardımcılığı vermişsiniz, bol keseden milletvekillerini dağıtmışsınız, günün sonunda parlamento çoğunluğunu alamamışsınız, dersinize uygun çalışmamışsınız. Millet size güvenmediği için parlamentoyu teslim etmemiş. Siz milletin inancını alamamış birisi olarak bize takviye ol. Sen milletin inancını alamamışsın neyine dayanak olacağız sana?

Siz listelerinizi makus yapmışsınız, listelerde bu ülkeye 15 Temmuz darbesini yapan hainlerle bağlantısı olduğu tez edenleri koymuşsunuz, Ankara’nın göbeğinde dahi, ondan sonra çıkmışsınız milletin huzurunda millet size parlamentoda inanç oyu vermemiş. İnanç oyu almamış bir Cumhurbaşkanı adayını artık bu ülkede 2. tıp seçimlerde söyleyecek hiçbir şeyi olamaz.

“15 GÜN SÜREYİ BİZİM SAYEMİZDE KAZANMIŞSIN SAYIN KILIÇDAROĞLU”

Seçimlerin ikinci çeşide kalmasının sebebi biziz. Sayın Erdoğan yarım puan alsa seçimler birinci çeşitte tamamlanacaktı. 15 gün süreyi bizim sayemizde kazanmışsın sayın Kılıçdaroğlu. Burada birinci sefer açıklıyorum. Bu kararı almamızda seçim öncesi sayın Merak Akşener’e yapılanlar, Muharrem İnce’ye yapılanlar, bize yapılanlar ve bugün bize yapılanların çok büyük tesiri var.

“SEÇİM ÖNCESİ KALP, ARTIK LİNÇ YAPIYORSUNUZ”

Linç kültürünün karşısında durmam gerektiğine inandım. Toplumsal medyada geliştirdikleri linç kültürü ile insanların gurur ve haysiyeti ile oynayan bir kitle ile yan yana olmam kelam konusu olamaz.

Ağzınızdan demokrasi lafı düşmüyor seçim öncesi kalp yapıyordunuz, artık linç yapıyorsunuz. Sizden farklı düşünen fikrine hürmet duyacaksınız. O sebeple burada davette bulunuyorum. Şapkanızı önünüze koyun, düşünün deyin ki ‘Millet neden bizi tercih etmiyor, Sinan Oğan neden bizi tercih etmiyor?’ diye düşünün.

“EN HAKİKAT KARAR OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Biz arkadaşlarımızla istişare ettik en hakikat kararın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemek olduğunu gördük. Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler de bu hakikat kararı destekleyecekler.

Türk dünyasının olduğu yerde olmayıp da kendilerine farklı dünya kurmaya çalışanların yanında mı olacaktık? Artık sırada 28 Mayıs var. Yarın inşallah hepimiz sandığa gideceğiz ve gereğini yapacağız. O gereğini biz yaptığımız vakit küsüratlarla değil yüksek bir farkla o seçimi aldığımız vakit Türkiye’nin dostlarını sevindireceğiz, düşmanlarını da kahredeceğiz inşallah.

TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE ÇAĞRI

100 yılın seçimini yapıyoruz. Atatürk’ün oturmuş olduğu Cumhurbaşkanlığı koltuğuna Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında oturacak kişinin üzerinde HDP gölgesi olmasın diye biz yola çıktık. Bizim en kıymetli ortaya koyduğumuz adaylık münasebetlerinin başında HDP’nin Türk siyasetinde belirleyici olma ögesini ortadan kaldırmaktı, biz çok şükür bunu başardık.

Türk milliyetçilerine sesleniyorum. Üzerinizdeki tarihi sorumluluğun farkına varın.

HDP’nin Türk siyasetindeki Cumhurbaşkanı belirleme yetisini elinden alacağız dedik. Fakat artık seçimlerin ikinci çeşidinde Türk milliyetçilerine öteki tarihi vazife düşüyor. Birinci çeşitte bunu başardık. Bize saldıran kesim bir hınçla saldırıyor. Onlar şuna hazırlanıyordu. Seçimlerde Türk milliyetçileri varlık gösteremeyecek herkes HDP’nin umudu ile seçimi kazanma kederine düşecek bunlar da PKK düzenlemesi yapacak. Bunu yapamayınca bize saldırmaya başladılar, hiç kıymetli değil.

Yazar Hakkında

Yorum Yap