1. Anasayfa
  2. Gündem

Silivri’de önce yöneticiyi tornovidayla yaraladı sonra daireyi ateşe verdi

Silivri’de önce yöneticiyi tornovidayla yaraladı sonra daireyi ateşe verdi
0

33 yaşındaki Mustafa U., teze nazaran Alibey Mahallesi Zayit Kaynar Sokak’taki Mehmet Ali Kaptan apartmanında bulunan ailesine ilişkin daireye yan binanın çatısından atlayarak girdi.

Babasının bir müddettir Fransa’da yaşadığı öğrenilen Mustafa U., dairede gürültü yaptı. Genci uyarmak için daireye gelen apartman yöneticisi Ahmet Keskin, Mustafa U. tarafından tornavidayla yaralandı. Yaşanan arbede apartman sakinlerinin ortaya girmesiyle sona erdi. Olay yerine gelen sıhhat takımları, yaralanan apartman yöneticisi Ahmet Keskin’e birinci müdahaleyi olay yerinde yaptı. Apartman yöneticisi hastaneye kaldırıldı.

Bu sırada Mustafa U., yaşadığı dairenin camlarını kırdıktan sonra meskeni ateşe verdi. Çıkan yangına apartman sakinleri müdahale etti. Olay yerine sevk edilen itfaiye grupları yangını söndürdü. Apartman yöneticisini tornavidayla yaralayan akabinde da ortada sırada uğradığı daireyi ateşe veren Mustafa U., yan binanın çatısından atlayarak kaçtı.

“BİZ BUNUNLA 10-12 YILDIR UĞRAŞIYORUZ”

Apartmanın karşısındaki binada oturan Tolga Sobacı, “Bununla 10-12 yıldır uğraşıyoruz. Bu vakte kadar ne bir Emniyette ne de Savcılıkta bununla ilgili sonuca ulaşamadık. Bu kişinin insanların içinden tecrit edilmesini istiyoruz. Apartmanda, yaralama, tahminen fuhuş olayları oluyor, bu iş kundaklamaya kadar ilerledi. Bu sorunun ivedilikle çözülmesi lazım bu hususta çok düşünce içerisindeyiz. Poliste kayıtları var. Aslında aradığımızda apartmanın ismini verdiğimizde direk geliyorlar. Polis de bu hususta seçenek sunmuyor ve birşey yapmıyorlar. Hatta bizden daha kibar konuşuyorlar bu şahsa karşı. Ayrıyeten biz yöneticimiz Ahmet Beyefendiyle konuşmaya gittiğimizde elinde tornavidayla kapıya çıktı ve direk saldırdı. Saldırmasıyla birlikte bende biber gazı vardı onu sıktım başka komşularımız geldi onlar da müdahale etti fakat yeniden kaçtı. Ve çatıdan çatıya kaçıyor. Şahıs buradayken görenler bile oluyor, ambulans 4 dakikada polis 24 dakikada geliyor.” halinde konuştu.Mahalle sakinlerinden Aykut Arslan ise, ” Dört beş yıldır burada oturuyoruz. Her gün bir olay var. Eşimizi bırakıyoruz tereddütte kalıyoruz. Gereken neyse onun yapılmasını istiyoruz. Unsur bağımlısı uyuşturucu kullanıyor.Daireyi yakıyor. İnsanlara huzursuzluk veriyor. İnsanlara saldırıyor ” dedi.

“BU OLAYLARDAN DOLAYI DÖRT AİLE KONUTLARINI TERK ETTİ”

Apartman Yöneticisi Ahmet Keskin, “Farklı binanın çatısından gelmiş ve girmiş meskenine. Uyarmaya gittiğimde tornavidayla bana saldırdı. Çok şükür fazla bir şey olmadı, hafif yaralandım. Çok şükür durumum ve sıhhatim yerinde. Emniyete gittik burada yardımcı olamadılar bana. Bizlere yardımcı olmalarını istiyorum. Beni darp ettikten sonra ambulansla hastaneye gittiğimde öğrendim. Evide yakmış ve oradan kaçmış. Birebir yerden çatı katından kaçmış. Yetkililer ilgilensin lütfen.13 yıldır burası bu halde adam her hafta geliyor bir olay yapıyor, bu olaylar eskiyor bir hafta sonra yeniden geliyor ve tekrar birebir olaylar oluyor. Polis geliyor kapıyı çalıyor hiçbirşey yapmadan geri gidiyor. Bu olaylardan ötürü dört aile yaşadıkları yerlerini terk ettiler.” diye konuştu. Mustafa U.’nun 2022’de de ailesine ilişkin daireyi kundakladığı savıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Polis yöneticiyi yaralayarak meskeni ateşe veren şüpheliyi arıyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir