1. Anasayfa
  2. Gündem

Silahla dehşet saçmıştı! Nefes kesen operasyonla böyle yakalandı

Silahla dehşet saçmıştı! Nefes kesen operasyonla böyle yakalandı
0

Bursa’da 21 Nisan tarihinde merkez Osmangazi ilçesi Elmasbahçeler Mahallesinde silahla dehşet saçan, akabinde 3 Mayısta İsmetiye Mahallesi’nde silahlı yaralama cürmüne karışan, 19 Mayıs’ta ise silahlı yağma olayını gerçekleştiren, 45 farklı cürümden aranan ve 19 yıl katılaşmış mahpus cezası olan Buyruk Ç. ile kabahat ortakları, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Ofis gruplarınca adım adım takip edildi. Çekirge Mahallesi’nde bir araçta olduğu belirlenen Buyruk Ç. (28), 48 kabahat kaydı bulunan Buyruk T. (24) ile arkadaşları T.A.’nın (43) yakalanması için düğmeye basıldı.

Polis gruplarınca merkez Osmangazi ilçesi Muradiye Mahallesi Beşikçiler Caddesi üzerinde önleri kesilen zanlılar bir mühlet kaçmaya çalıştı. Grupların müdahalesi sonucu daha fazla kaçamayacağını anlayan şahıslar teslim olmak zorunda kaldı. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile aranan zanlıların üzerinde 4 adet ruhsatsız tabanca çıkarken, arabada 300 gram metanfetamin ile 80 adet geçersiz para ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlılar Asayiş Şube Müdürlüğünde alınan tabirlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Silahlı şahsın kalabalığa hakikat ateş açma anı da an be an güvenlik kamerasına yansımıştı.

Öte yandan, yakalanan 24 yaşındaki Buyruk T.’nin 9 yıl, Buyruk Ç.’nin de 19 yıl katılaşmış mahpus cezası olduğu öğrenildi.

Adliyeye sevk edilen Buyruk T. ve Buyruk Ç. tutuklanırken; T.A. ise isimli denetimle özgür bırakıldı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir