1. Anasayfa
  2. Gündem

Selfie için kafese giren aileye aslan saldırdı! Feci son

Selfie için kafese giren aileye aslan saldırdı! Feci son
0

Manavgat ilçesinde, erkek çocukları A.A.’yı da yanlarına alan anne D.A. ve baba T.A., 13 Mayıs günü işletmesi şahsa ilişkin hayvanat bahçesine gitti. Hayvanat bahçesinde vakit geçiren aile, bir mühlet kafes içinde yatan aslanı izledi. Argümana nazaran o sırada kafes yakınında bulunan A.A.’nın amcası, bakıcısı olduğu aslanların saldırgan olmadığını, selfie yapabileceklerini söyledi. Bunun üzerine aile, aslanla selfie yapmak için kafese girdi. Ailenin kafese girmesiyle yattığı yerden süratle kalkan aslan, A.A.’ya saldırdı.

SAÇLI DERİYİ KOPARDI

Başına pençe attığı A.A’nın saçlı derisinin büyük kısmını koparan aslan, bakıcı amca ve etraftakilerin müdahalesiyle uzaklaştırıldı. A.A. ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Birinci muayenenin akabinde başında kırık ve beyninde ziyan olmadığı tespit edilen A.A.’nın ameliyatı için Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’a bilgi verildi. Hastaneye gelen Prof. Dr. Özkan, takımıyla girdiği ameliyatta, kopan saçlı deriyi yerine dikti. 10 gün hastanede müşahede altında tutulan çocuğun ruhsal travma yaşadığı tespit edildi. Psikolog eşliğinde tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edilen A.A.’nın, bir mühlet daha ruhsal açıdan takip edileceği öğrenildi.

‘OLAYI DUYUNCA ŞOK OLDUM’

Çocuğun tedavisiyle yakından ilgilenen AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, olay günü telefonla aranıp bilgi verildiğinde ‘Aslan mı saldırmış, nasıl olur bu?’ diyerek reaksiyon verdiğini anlattı. Çok şaşırdığını anlatan Prof. Dr. Özkan, “Sonuçta Afrika ülkesi değiliz. Aslan nasıl bir çocuğa saldırmış olabilir. Başını parçalamış. Saçlı deride büyük hasar vardı. Müdahale edip, düzelttik lakin ruhsal travma kelam konusu. O kısmı da uzman arkadaşlarımız yakından takip ediyor. Şu an son durumu çok iyi” diye konuştu.

Aile hayvanat bahçesi işletmesinden şikayetçi olmazken, işletme yetkilileri ise bahse ait açıklama yapmadı. Olayla ilgili soruşturma ise sürüyor. Manavgat’ın tek hayvanat bahçesi olan işletmenin, yıl içinde el değiştirdiği öğrenildi. (DHA)

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir