1. Anasayfa
  2. Gündem

Seçimlerin hemen ardından İYİ Parti’den kurultay kararı! Tarih belli oldu

Seçimlerin hemen ardından İYİ Parti’den kurultay kararı! Tarih belli oldu
0

İYİ Parti’den yapılan açıklamaya nazaran; YETERLİ Parti ‘3’üncü Olağan Kurultayı’, 24- 25 Haziran’da gerçekleştirilecek. Genel Lider Meral Akşener’in imzası ile Genel Lider, Genel Yönetim Şurası, Merkez Disiplin Heyeti organlarının seçimi ve tüzük değişikliğine yönelik, parti Genel Sekreterliği’ne yazı gönderildiği öğrenildi. Ayrıntıları aktaran CNN Türk muhabiri Melike Görür şu sözleri kullandı;

İYİ Parti Kurultay’a gidiyor. 24-25 Haziran tarihleri ortasında 3’üncü olağan kongre gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz ocak ayında ilçe ve vilayet kongrelerini tamamlamıştı. Gözler eylül ayındaydı. ÂLÂ Parti en son kongresini Eylül 2020 yılında yapmıştı. Bu nedenle eylül ayında olması bekleniyordu. Lakin o denli olmadı, 24-25 Haziran tarihi çıktı. GÜZEL Parti önderi Akşener imzasını attı. Pekala neden seçimlerin çabucak akabinde yaklaşık 1 ay sonra ÂLÂ Parti Kurultay’a gidiyor. Bu da merak konusu oldu.

Yerel seçimler öncesi mi Kurultay toplanacak üzere sorular gündemdeydi. GÜZEL Parti’den edindiğimiz bilgilere nazaran eylül ayı aslında Kurultay için son tarih, öncesinde de yapılabiliyor. Bir öne çekme yok. Meclis’in açılmasından çabucak evvel Kurultay’ın tamamlanması bekleniyor.

24-25 Haziran’da genel lider seçilecek. ÂLÂ Parti önderi Akşener’in karşısında aday çıkacak mı merak konusu. Şimdilik UYGUN Parti’den bu türlü bir açıklama ya da genel başkanlık yarışında olan isim çıkması denilebilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir