1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Seçimden bir hafta önce açıldı, dün gece çöktü

Seçimden bir hafta önce açıldı, dün gece çöktü
0

Uşak’ta Ankara ve İzmir’e bağlantı sağlayan çevre yolunda bağlantı yollarından biri çöktü. Kente 12 kilometre mesafede bulunan Kayaağıl Köyü bölgesindeki termal tesislere 100 metre uzaklıktaki yolun bir şeridi tamamen kulanılamaz hale geldi.

Yolun gece çöktüğü, çökme sırasında bir aracın kaza yaptığı belirtildi. Bölgede yol ile birlikte istinaf duvarının da çatladığı görüldü. Ekipler sabah saatlerinden itibaren alanda çalışma başlattı.

“SEÇİMDEN KISA SÜRE ÖNCE AÇILDI”

Bölgeye giderek incelemelerde bulunan Uşak İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın; “Seçime bir hafta kala açılan yolun durumu bu… Milletvekili seçimlerine yetiştirmek için acilen açılan Uşak Çevre Yolu çökmüş durumda. An itibariyle çalışmalar devam ediyor. Seçim yatırımı amacıyla açıldı. Bu çevre yolu 11 yıldır yapılmayıp seçimlere birkaç gün kala açıldı. Ve şu an yol çöktü. Yapılan hizmet boşa, yapılan maliyet boşa, bütün paralarımız boşa gitmiş durumda. İşte AKP’nin icraatı bu. Bundan ilerisi yalan. Yol yapılırken yol teslimini kimler aldı? Kimler bu yola sağlam raporu verdi lütfen cevap versin” ifadelerini kullandı.

“SIK KULLANILAN BİR YOL DEĞİL”

SÖZCÜ’ye konuşan Taşkın yolun sık kullanılan bir yol olmadığını belirterek, “Öyle yoğun araç trafiği de yoktu. Tamamen yapım hatasından kaynaklandığını düşünüyorum. Yaklaşık 150 – 200 metrelik bölümü kullanılamaz durumda. İstinad duvarı da zarar gördü. Sanki deprem olmuş gibi bir görüntü var. Çökme anında bir kaza olduğunu öğrendik” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap