1. Anasayfa
  2. Gündem

Seçimde eylem hazırlığı yapan DEAŞ’lı, tanınmamak için saç ektirip, protez göz taktırmış

Seçimde eylem hazırlığı yapan DEAŞ’lı, tanınmamak için saç ektirip, protez göz taktırmış
0

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Gayret şubesi grupları, terör örgütü DEAŞ adına çatışma bölgelerinde eğitim görüp, tekrar Türkiye’ye dönen ve Konya’ya yerleşen A.H.’nin, kentte küme oluşturduğu ve 28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması için aksiyon hazırlığı yaptığını tespit etti. Gruplar, geçen hafta perşembe günü operasyon düzenledi.

Özel harekat polislerinin de takviye verdiği operasyonda Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerinde 6 farklı adrese baskın yapıldı. A.H. ile Konya’da irtibat kurduğu ve Suriye’de DEAŞ ismine infazlar gerçekleştirdiği belirtilen H.E. ve Y.B., M.C., S.P. ve Z.D. gözaltına alındı.

Örgütün kelamda başkanı A.H.’nin hareket için mühimmat temin etmeye çalıştığı belirtildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden A.H. ile H.E. tutuklandı, Y.B. yurt dışı yasağıyla olmak üzere 4 kuşkulu ise özgür bırakıldı. Kelamda başkan A.H.’nin Türkiye’ye geldikten sonra tanınmamak için saç ektirdiği ve çatışma bölgesinde kaybettiği bir gözünün yerine protez taktırdığı öğrenildi.

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir