1. Anasayfa
  2. Gündem

Seçim sonuçları anlık milliyet.com.tr’den takip edilecek

Seçim sonuçları anlık milliyet.com.tr’den takip edilecek
0

Saat 08.00’da başlayacak olan oy verme süreci saat 17.00’de sona erecek. Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde birinci sefer ikinci tıpta kazanmak için yarışacak.

Adayların aldıkları oy oranları seçim yasakları kalktığı andan itibaren canlı ve anlık olarak milliyet.com.tr’de yayınlanacak.

Vatandaşlık numarasını taşıyan, fotoğraflı ve resmi bir kimlik dokümanıyla oy kullanabilecek. Seçmenler, 14 Mayıs seçimlerinde oy kullandıkları yerde ve sandıkta oy verecek.

SEÇİM SONUÇLARI MİLLİYET.COM.TR’DE OLACAK

Yasaklar kalktığı andan itibaren seçim sonuçları ise milliyet.com.tr’de olacak. Seçim sonuçları, vilayet il ve ilçe ilçe olacak biçimde anlık, grafiklerle takip edilebilecek.

YURT DIŞINDA KAÇ SEÇMEN OY KULLANDI?

Cumhurbaşkanı ikinci tıp seçiminde yurt dışı temsilciliklerde oy verme süreci tamamlandı. YSK, dün saat 23.00 prestijiyle yurt dışı temsilcilikleri ve gümrük kapılarında oy kullanan toplam seçmen sayısının 1 milyon 889 bin 398 olduğunu açıkladı. Gümrük kapılarında 28 Mayıs saat 17.00’ye kadar oy verme süreci devam edecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir