1. Anasayfa
  2. Gündem

Seçim akşamı havaya sıkılan mermiler yağmur gibi yağdı!

Seçim akşamı havaya sıkılan mermiler yağmur gibi yağdı!
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı 2. cins seçimlerini zaferle tamamlamasının akabinde Sakaryalı vatandaşlar kutlama yapmak için sokağa döküldü. 7’den 70’e herkesin bir ortada olduğu kutlamalarda caddede vatandaşlar ellerindeki bayraklar ile araçlarıyla konvoy oluşturdu.

HAVAYA ATEŞ EDEREK KUTLADILAR

Bazı vatandaşlar da seçim zaferini silahlarla havaya ateş ederek kutladı. Silahlı kutlama yapan şahısların havaya sıktığı mermiler ise adeta yağmur üzere yağdı. Kiminin önüne, kiminin otomobiline, kiminin de çatı ve yatak odasına kadar giren yorgun mermiler panik oluşturdu.

Kutlamaları izlemek için dışarı arkadaşlarıyla dışarı çıkan Okan Bilgiç ise silahlı kutlama yapan bireylere seslenerek, “Kutlama seslerini duyunca arkadaşlarla dışarı çıktık izlemek için. Bir anda yanımızda ses duyduk ve baktığımızda yerde merminin olduğunu gördük. Verilmiş sadakamız varmış, başımıza ve diğer bir yerimize denk gelebilirdi. Çok şükür bir şey olmadı fakat sevinçlerimizi hüzne de çevirmiş olabilirdik. Sevinçlerimize biraz daha dikkat edebiliriz” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir