1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Savunma Bakanlığı’nda devir teslim!

Savunma Bakanlığı’nda devir teslim!
0

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, bakanlık misyonunu Hulusi Akar’dan devraldıDevir Teslim merasiminde konuşan Akar’ın konuşmasının satır başları şöyle; 

-Cumhurbaşkanımıza meşakkat vermeden elimizden geldiğimizce yapmaya çalıştık. Şu ana kadar alınan sonuçlarla birlikte alnımızın akıyla misyonumuzu tamamlamış bulunuyoruz. Tarihi bir devir yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tevdi edilen hayati vazifesi siz kıymetli mesai arkadaşlarımızla birlikte icra etmenin gururluğunu daima birlikte yaşıyoruz. 

Bu hassas devirde Türkiye memleketler arası alanda özne haline gelmiştir. Buna bağlı olarak da Silahlı Kuvvetleri’mizin sorumluluğu artmıştır.  Misyon süremiz boyunca hudutlarımız bugüne kadarki en ağır ve en tesirli önlemlerle korunmuştur. 

‘GİRİLMEZ DENİLEN YERE GİRİLMİŞTİR’

Terörü kaynağında yok etmek emeliyle yurt içinde ve hudut ötesinde başarılı operasyonlar yapıldı ve yapılmaya devam edecek. Çukur operasyonları, Fırat Kalkanı, Zeytindalı, Pençe Kilit ile devam etmiştir. Girilemez denilen yere girilmiştir, ulaşılamayan yere Mehmetçik ulaşmıştır.

Yurt içinde terör bildiğiniz üzere takip ettiğiniz üzere bitme noktasına gelirken hudut ötesinden Türkiye’ye gelen hücumlar bertaraf edilmiştir. Ege’de, Doğu Akdeniz’de Kıbrıs’ta hak ve menfaatlerimiz korundu.

Azerbaycan ve Libya olmak üzere Kosova, Katar üzere dost ve müttefik ülkelerin yanlarında olduk, yanlarında olmayı sürdüreceğiz.

NATO, BM, AB üzere vazifeleri de dünya barışına katkı babında yaptık yapmayı sürdüreceğiz.

Eş vakitli olarak büyük ve kapsamlı tatbikatları yapabildik. Bunların artarak devam edeceğinin bilinmesi lazım. TSK’nın faaliyetlerinin yanı sıra 6 Şubat zelzele felaketi ile karşılaştık. Birinci andan itibaren TSK da Bakanlığımız da bütün imkanlarını seferber etmiştir, şu anda bu çalışmalar devam etmektedir.

Başarılarda en büyük hisse aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz olmak üzere fedakar çalışan siz değerli mesai arkadaşlarıma aittir. MSB binlerce yıllık ulu tarihimizden gelen aziz milletimizin teveccühlerinden aldığı ilhamla aklın ve bilimin ışığında sayın Cumhurbaşkanımızdan başlayan sapasağlam hiyerarşik yapı içinde milletin buyruğunda vazifesinin başındadır kimsenin kuşkusu olmasın. 

‘YARIM ASIRLIK MESAİ ARKADAŞIM’

Şu anda dahi karada, denizde, havada, yurt içinde, hudut ötesinde vazife yapan mesai arkadaşlarıma kazasız belasız güzel, başarılı vazifeler diliyor her birini alınlarından öpüyorum. Yarım asırlık mesai arkadaşım Sayın Yaşar Güler’i kutluyor, muvaffakiyetlerinizin devam edeceğine tüm kalbimle inanıyorum. 

Görevi teslim alan Ulusal Savunma Bakanı Yaşar Güler ise şu sözleri kullandı; 

Ülkemizi huzur ve güvenliğin sağlanması ile milletlerarası ve bölgesel güvenlik hususlarındaki etkin rol ve başarılardan dolayı teşekkür ediyor. TSK’nın gelişim ve modernizasyonuna sağladığı dayanaklar için şükranlarımı sunuyorum. Vazifesi müddetince biz çalışma arkadaşları ile kurmuş olduğu çalışma ortamından dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Bakanım milletimize ve TSK’ya yaptığınız bedelli hizmetler asla unutulmayacaktır. Asil Türk milletinin teveccüh ettiği bir milletvekili olarak aziz Meclis’te deneyimleriniz ile ülkemize katkılar sağlayacağınıza eminim.

‘BU BİR BAYRAK DEĞİŞİMİDİR’

Malumunuz bu bir bayrak değişimidir. Şahsıma tevdi edilen sorumluluğun şuuru ile bayrağı devralıyorum emelimiz bu bayrağı daha üstlere taşımaktır.

Bugüne kadar olduğu üzere benim vazife müddetim içerisinde de birinci önceliğimiz artan azim ve kararlılıkla terörle uğraş olacaktır. Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden terör örgütü ile çabayı sürdüreceğiz. Hudut güvenliğimiz mevcut önlemlerin geliştirilmesi suretiyle en üst düzeyde sürdürülmeye devam edecektir.

FETÖ ile gayrette de artan bir azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. Fedakar çalışanımızın hayat şartlarını düzgünleştirme öncelikli gayelerimizden olacaktır.

Atatürk inklaplarına bağlı, Anayasa ve kanunlar bağlı şeffaflık içerisinde ilgili tüm paydaşlarla ahenk ve koordine içerisinde kutsal vatan topraklarımızla birlikte ülkemizin memleketler arası hukuktan kaynaklanan menfaatlerin korunması için durmaksızın çalışacağımıza emin olunuz.

Ülkemizin huzur ve güvenliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi millet ve rahmetle kahraman gazilerimizin ailelerini şükranla anıyor hepinize hürmetlerimi sunuyorum.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap