1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Şanlıurfa’da toplu oy kullanımı iddiasıyla arbede çıktı

Şanlıurfa’da toplu oy kullanımı iddiasıyla arbede çıktı
0

Akçakale ilçesine bağlı Yazlıca Mahallesi’nde, toplu oy kullanma argümanı üzerine okula giden Şanlıurfa Barosu avukatlarından Ronayi Paydaş, toplu oy kullanımını engellemeye çalışırken taarruza uğradıklarını öne sürdü.

Paydaş, toplumsal medya hesabından yaşanan arbede manzaralarını “Can güvenliğimiz olmadığı için köyden ayrılıyoruz” notuyla paylaştı. İmgelerde arbede sırasında bir kişinin hücuma uğrayan avukata, “Buraya kimsenin girme yetkisi yok. Avukat değil, Allah olsan giremezsin” dediği duyuldu.

Şanlıurfa’da bulunan CHP eski İstanbul Milletvekili Ali Şeker ise Karaali Mahallesinde bayanların yerine toplu oy kullanıldığını öne sürerek duruma karşı çıktı. Bunun üzerine Şeker ve sandıkta misyonlu müşahitlerle darp edildiğini ve arbede sırasında telefonunu kırıldığını söyledi.

Yaşananları CHP’li Özgür Özel toplumsal medya hesabından, “İstanbul Milletvekilimiz Ali Şeker, birinci cinste bütün oyların kullanıldığı ve tek adaya çıktığı Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Karali köyünde misyon yapıyor. Bayanların yerine oy kullanılması üzere usulsüzlüklere itiraz ettiği için müşahitlerinizle darp edildi, telefonu kırıldı. Köyde jandarma var ancak sayısı yeteri değil. Buradan yetkilileri uyarıyoruz. Sandık güvenliğini sağlayın, misyonlu arkadaşlarımızın ve müşahitlerin can güvenliğini sağlayın. Kanuna alışılmamış buyruk, talimat, talep ve uygulamalar karşısında misyonunuzu yaptı” paylaşımında bulundu.

Darp edilen Ali Şeker tedavi için hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap