1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Şanlıurfa’da mezarlık tahrip edildi, vatandaş tepki gösterdi

Şanlıurfa’da mezarlık tahrip edildi, vatandaş tepki gösterdi
0

Eyyübiye Mahallesi’nde bulunan Harran Kapı Mezarlığı’ndaki mezarların taşlarının son vakitlerde uyuşturucu bağımlısı bireylerce tahrip edildiği sav edildi. Bilhassa geceleri mezarlıkta tedbir alınmaması nedeniyle mezarlığın tahrip edilmesi vatandaşların reaksiyonuna yol açtı.

Kurban Bayramı münasebetiyle İzmir’den, Şanlıurfa’ya gelen Adem Horoz, 33 yakının bulunduğu aile mezarlığının tahrip edilmesine isyan ederek, “Biz her sene bayramda Şanlıurfa’ya gelerek aile kabristanını ziyaret ediyoruz. Bu yıl geldiğimiz mezarlığın içler acısı bir durumuyla karşılaştık. İnanın, buradaki vefat eden yakınlarımızı, tekrardan buraya gömmek zorunda kaldık.

O acıyı tekrardan yaşadık. Mezar taşları kırık ve yakınlarımızın kemikleri görülüyor. Burada belediye yetkilileri ve güvenlik güçleri yeteri tedbir almıyor. Burada hiçbir yerde kamera kaydı bulamazsınız. Burada çalışan misyonlu arkadaşların bile canı tehlikede. Zira burada husus bağımlıları, yasaklı husus kullanan beşerler, daima gezmekte. Tedbir için taktığımız demir korkulukları çalmışlar. O yetmezmiş üzere, mezar taşlarının hepsine ziyan vermişler. Bayram öncesi burada güvenlik tedbiri alınması gerekiyor” dedi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap