1. Anasayfa
  2. Gündem

Saliha hemşirenin ölümünde görüntülerle tehdit iddiası

Saliha hemşirenin ölümünde görüntülerle tehdit iddiası
0

Ereğlikapı Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndaki rezidansta tabip sevgilisi Halil İbrahim A. ile oturan hemşire Saliha Tuncel, 24 Mayıs’ta saat 01.00 sıralarında 7’nci kattaki daire balkonundan düştü. Hastanede hayatını kaybeden Tuncel, memleketi Niğde’de toprağa verildi. Gözaltına alınan Halil İbrahim A., sözünün akabinde özgür bırakıldı. Soruşturma sürerken, Halil İbrahim A. ile çiftin çalıştığı hastanenin mali işler uzmanı ve icra şurası üyesi olan Çiğdem Özkan gözaltına alındı. Halil İbrahim A. bu sefer isimli denetim ile özgür bırakıldı, Çiğdem Özkan ise ‘tehdit ve şantaj’ suçlamasıyla tutuklandı.

‘MESAJ SONRASI TARTIŞTILAR’ İDDİASI

Saliha Tuncel’in vefatına ait yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Tuncel ile Halil İbrahim A.’nın 3 yıldır sevgili oldukları, olay günü ikilinin çalıştıkları hastaneden çıkıp, konuta geldikleri, dışarıda yemek yedikten sonra da tekrar döndükleri belirtildi. Halil İbrahim A.’nın cep telefona gelen bildiri sonrası ikilinin tartıştıkları, hekimin ‘ayrılalım’ dedikten sonra odasına girdiği, o sırada Saliha Tuncel’in kendisini balkondan attığı öne sürüldü. Sesi duyup, balkondan bakan Halil İbrahim A.’nın, sevgilisinin düştüğü görünce mesken sahibine haber verdiği, akabinde polis ve sıhhat gruplarına durumun bildirildiği öğrenildi.

Tutuklanan Çiğdem Özkan’ın ise tabip ve hemşirenin çalıştığı hastanenin sahibi ve başhekimi olan T.C. ile sevgili oldukları belirtildi. Özkan’ın, T.C. ile Saliha Tuncel’in birlikte konuta girdiklerine dair imajlarla hemşireyi tehdit ettiği öne sürüldü. Soruşturma kapsamında ayrıyeten Halil İbrahim A., Çiğdem Özkan ve Saliha Tuncel’in cep telefonlarının inceleme altına alındığı kaydedildi.

‘KIZIMA KUMPAS KURDULAR’

Saliha Tuncel’in annesi Hacer Tuncel de “Eşim ve ben kızımın cinayete kurban gittiğini düşünüyoruz. Eşim dün tekrar rahatsızlandı. Güzelleştikten sonra tekrar savcılığa gidip, tabip hakkında yeniden kabahat duyurusunda bulunacak. Kızım hakkında uygunsuz fotoğraf yahut imaj olduğu argüman ediliyor. Bu büsbütün iftiradır. Meskene girerken imaj olabilir, ona bir şey diyemem. Ancak asla uygunsuz imaj ve fotoğrafı yok. Kızıma kumpas kurdular. Hastanedeki tüm hatalıların ceza almasını istiyorum” dedi. (DHA)

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir