1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Saliha hemşirenin kahreden sonu! Ölümü kan testi çözecek

Saliha hemşirenin kahreden sonu! Ölümü kan testi çözecek
0

Kentteki özel bir hastanede çalışan hemşire Saliha Tuncel, 24 Mayıs’ta birebir hastanede vazifeli tabip sevgilisi Halil İbrahim A.’nın oturduğu rezidansın 7’nci katındaki daireden 3’üncü katın balkonuna düştü. Hastaneye kaldırılan Tuncel, kurtarılamadı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınıp, tabirinde ”O sırada içerdeydim, düştüğünü görmedim” diyen Halil İbrahim A., hür bırakıldı. Daha sonra ikinci defa gözaltına alınan Halil İbrahim A., bu defa isimli denetim ile salıverildi.

‘TEHDİT VE ŞANTAJ’ İDDİASI

Soruşturmada çiftin çalıştığı hastanenin mali işler uzmanı ve icra konseyi üyesi Çiğdem Özkan da gözaltına alındı. Özkan, ‘tehdit ve şantaj’ suçlaması ile tutuklandı. Özkan’ın, hastanenin sahibi ve başhekimi olan hekim T.C. ile sevgili oldukları belirtildi. Özkan’ın, T.C. ile Saliha Tuncel’in birlikte villaya girdiklerine dair manzaralarla hemşireyi tehdit ettiği öne sürüldü. Daha evvel tabirine başvurulan T.C. de gözaltına alındı. T.C., süreçlerinin akabinde isimli denetim kararı ile hür bırakıldı.

ANKARA İSİMLİ TIP’A GÖNDERİLDİ

Öte yandan olayın yaşandığı rezidansta keşif yapıldı. Daha sonra Saliha hemşirenin konutu ve arabası ile tabip T.C.’nin villasında arama yapıldı. Saliha hemşire ile şüphelilerin telefonları inceleme altına alındı. Saliha hemşireden alınan kan örneği ise Ankara İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi. Buradaki testle Saliha Tuncel’in alkol, uyuşturucu ya da ilaç alıp, almadığı belirlenecek. Böylece kendi isteğiyle aldığı yahut zorla verilen rastgele bir unsurun etkisiyle balkondan atladığı yahut atıldığının belirlenmesi konusunda uzmanlar değerlendirmede bulunacak. Soruşturmanın gidişatı da buradaki sonuçlara göre ilerleyecek.

Yazar Hakkında

Yorum Yap