1. Anasayfa
  2. Gündem

Sahilde bin metrekarelik bayrak açıp, su altında resim sergilediler

Sahilde bin metrekarelik bayrak açıp, su altında resim sergilediler
0

Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Kumburnu Plajı’nda Muğla Etraf Müdafaa Vakfı’nın (MUÇEV), Ölüdeniz Kıyısı İşletmecisi Beach Of Lagoon, Aqua Lykia Dalış Okulu iş birliğinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı aktifliği düzenledi. Bu kapsamda kıyıya bin metrekarelik Türk bayrağı açıldı. Bayrak dron ile görüntülendi. Ayrıyeten ressam Günsenin Günel’in yaptığı 15 fotoğraf, su altında sergilendi. Satışa sunulan fotoğrafların gelirinin depremzedeler için Fethiye Kaymakamlığı’na bağışlanacağı belirtildi. Aktiflik, vatandaşlardan ve tatilcilerden ağır ilgi gördü. Stant için dalış yapan hür dalış dünya rekortmeni ulusal sportmen İhtilal Cenk Ulusoy ile öbür dalgıçlar, su altı standını görüntüledi.

Beach Of Lagoon Plaj Müdürü Burak Ardahan, “Böyle özel bir günde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bin metrekarelik bayrak açarak kutlamak istedik. Tıpkı biçimde su altında da fotoğraf standı açtık. Onların da geliri depremzedeler için kullanılacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Tatilcilerde ağır ilgi gösteriyor” dedi.

Su altında fotoğrafları sergilenen Ressam Günsenin Günel de “Daha evvel de fotoğraflar yaparak gelirini köy okullarına bağışlıyordum. Bu defa bu türlü hoş bir ortamda hem plajda hem de su altında bir aktiflik yapmak istedik. Buraların pak kalıp korunmasını da amaçlıyoruz. Dünyaca ünlü Ölüdeniz lagününde bir birincisi yapmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir