1. Anasayfa
  2. Gündem

Rüşvet iddiasıyla tutuklanan Gökçeada Belediye Başkanı Çetin Ünal serbest bırakıldı

Rüşvet iddiasıyla tutuklanan Gökçeada Belediye Başkanı Çetin Ünal serbest bırakıldı
0

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 31 Ocak’ta Gökçeada’da bazı adreslere düzenlenen operasyonda Belediye Başkanı Ünal Çetin’in de aralarında olduğu bazı şüpheliler gözaltına alınmış, Çetin ve İmar Müdürü S.D. ile rüşvete aracılık ettiği öne sürülen H.E. 3 Şubat’ta tutuklanmıştı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Rüşvet aldığı ileri sürülen Çetin, İçişleri Bakanlığınca, Anayasa’nın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 47’nci maddelerine istinaden 4 Şubat’ta geçici olarak görevinden uzaklaştırılmıştı.

Sulh Ceza Hakimliği, 3 Şubat’ta tutuklanan Çetin’in tutukluluk süresini değerlendirip, savcılığın hazırladığı iddianamenin kabulünden önce adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına kararı verdi.

Çetin, iddianamenin mahkemece kabul edilmesi halinde Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 6 ayrı konuda rüşvet alma suçundan yargılanacak.

Sanıklar hakkında rüşvet iddiasıyla yürütülen soruşturmasının devam ettiği, Çetin hakkındaki iddianamenin ise hazırlandığı öğrenildi. (AA)

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir