1. Anasayfa
  2. Gündem

Prof. Dr. Naci Görür ‘hakikat’ dedi paylaştı. Erdoğan Profesör müsveddesi lafını bakın kime demiş?

Prof. Dr. Naci Görür ‘hakikat’ dedi paylaştı. Erdoğan Profesör müsveddesi lafını bakın kime demiş?
0

Türkiye’nin en önemli jeologlarından biri olan Prof. Dr. Naci Görür sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Videoyu “İşte hakikat, sevgiyle” notuyla paylaşan Prof. Görür, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün sarf ettiği “Profesör müsveddesi” lafını kime söylediğine de açıklık getirmiş oldu.

AK Parti’nin aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı “profesör müsveddesi” ifadesi gündeme oturmuştu. Erdoğan’ın bu sözleri Jeolog Naci Görür’ü hedef alarak söylediği iddia edilmişti. Sosyal medyada da bu iddialar yayılınca Prof. Görür’den yanıt geldi. Görür, “Ben değilimdir herhalde. Benim ‘Yol az yapalım’ şeklinde benzer bir açıklamam var ama domatesin fiyatı mevzularına hiç girmedim” diye konuştu.

Prof. Naci Görür önce katıldığı sempozyumun tamamını post olarak paylaştı. Daha sonra Prof. Görür, “İşte hakikat, sevgiyle” notuyla kısa bir video paylaştı. Videoda Erdoğan’ın “Profesör müsveddesi” sözlerini kime söylediği ortaya çıktı. Erdoğan’ın patates soğan örneğini Habertürk yayınında Ersan şen söylemişti. İşte Prof. Naci Görür’ün paylaştığı o video:

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir