1. Ana Sayfa
  2. Gündem

PKK’ya yine kritik nokta operasyon

PKK’ya yine kritik nokta operasyon
0

ANKARA Milliyet – MİT tarafından Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde düzenlenen operasyonda, PKK/KCK’nın kelamda özel güç bünyesinde faaliyet gösteren ve örgütün bağlantı altyapısından sorumlu olan “Rodi” kod isimli Emre Şahin etkisiz hale getirildi.
Örgütün irtibat altyapısını kuran ve işleyişinden sorumlu olan Emre Şahin’in Murat Karayılan’a bağlı olarak örgütün saklı haberleşme metotları üzerine çalıştığı tespit edildi.

Korumasıyla öldürüldü

Örgütün haberleşme altyapısına darbe vurmak gayesiyle terörist Şahin, öncelikli etkisiz hale getirilecek kritik maksatlar listesine dâhil edildi. MİT’in Gara’da vazifeli saha casusları, Emre Şahin’in faaliyet alanına sızmak için özel özel olarak görevlendirildi. Saha casusları tarafından, haberleşme altyapısına ziyan verildi ve arızanın giderilmesi için Şahin’in görevlendirilmesi sağlandı. MİT, yaşanan arızayı gidermek için intikal eden teröristi başarılı bir operasyonla muhafazasıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

Örgüt içerisindeki en uygun yazılımcı olarak bilinen Şahin, PKK/KCK paralelinde faaliyet yürüten Eskişehir Demokratik Öğrenci Derneği (EDÖDER) ve Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) Eskişehir yapılanması içinde çeşitli vazifelerde bulundu. Akabinde 2014 yılında PKK/KCK kırsal takımlarına katıldı. Örgüte iştiraki sonrası Şırnak kırsalında Türk güvenlik güçlerine karşı faaliyet gösteren Emre Şahin, 2019 yılında Irak alanına geçti. Irak’ın kuzeyinde fünye ve patlayıcı husus üretimi konusunda çalışmalar yürüten Şahin, 2020 yılı itibariyle ‘Özel Güç’ içerisinde sorumlu düzeyde görevlendirildi.

Terörist Emre Şahin, örgüt mensuplarınca kullanılan şifreli haberleşme yollarını geliştirdi, örgütün hacker ünitesinin sorumluluğunu yürüttü.

Yazar Hakkında

Yorum Yap