1. Anasayfa
  2. Gündem

PKK’nın kaçırdığı kızına 11 gün önce kavuşan anne: Ailelere desteğim sürecek

PKK’nın kaçırdığı kızına 11 gün önce kavuşan anne: Ailelere desteğim sürecek
0

Kentte çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, 45’inci haftada da Cumhuriyet Caddesi Kutsal Akar Sokağı’nda bir ortaya geldi.

Aileler, ellerinde Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve üzerlerinde ‘Çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Evlatlar dönüyor PKK çöküyor’, ‘Anneler nöbette’, ‘Artık kâfi yakamızdan düşün’, ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’ yazılı dövizler taşıyarak yürüyüş yaptı.

HDP Vilayet Başkanlığı binasına kadar yürüyerek PKK ve HDP aleyhinde slogan atan ailelerin geçtiği güzergahta polis, güvenlik tedbiri aldı. HDP binası önüne gelen aileler, “Kahrolsun PKK, iş birlikçi HDP” sloganları atarken, HDP’liler ise parti binasından müzik çalarak ailelerin sesini bastırmaya çalıştı.

‘EVLADIMI SÖKE SÖKE KURTARDIM’

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 2013 yılında PKK’lı teröristeler tarafından kaçırılan kızı Zübeyde’ye 11 gün evvel güvenlik güçlerinin yaptığı ikna eforları sonucu kavuşan Esmer K., yapılan bu harekete kızı Fedile K. ile katılarak takviye verdi. 2019 yılında Diyarbakır anneleri ortasına da katılan Koç, “Benim kızım 4 HDP’li tarafından dağa kaçırıldı. Götürüldüğünde şimdi 15 yaşındaydı. Yıllardır evladımı arıyordum. Evlat acısını çekiyordum. Ben evladımı söke söke terör örgütünden aldım. Kızıma yıllar sonra kavuştum. Allah Cumhurbaşkanımızdan, bakanımızdan, Hakkari emniyetimizden razı olsun. Çocuklarına kavuşsunlar diye ailelere olan takviyemi bundan sonra da sürdüreceğim” sözlerini kullandı.

1/8

2/8

3/8

4/8

5/8

6/8

7/8

8/8

Ablasına kavuştuğunu söylüyen Fadile K. (23) de annesiyle yıllardır HDP binasının önünde evlat nöbeti tuttuğunu söyledi. Fadile K., hiçbir vakit umutlarını kaybetmediğini ve en sonunda ablasına kavuşmasına karşın evlat nöbetindeki hareketlerini sürdüreceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir