1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Pazar yerinde biber gazı kavgası kanlı bitti: 2 ölü, 4 yaralı

Pazar yerinde biber gazı kavgası kanlı bitti: 2 ölü, 4 yaralı
0

Olay, saat 19.00 sıralarında Katip Kasım Mahallesi, Asya Sokak’ta meydana geldi. Teze nazaran sabah saatlerinde pazar yerinde şimdi belirlenemeyen bir nedenle biber gazı sıkan bir şahısla esnaf ortasında tartışma çıktı. Etrafta bulunan esnaflarda olaya müdahale edince arbede çıktı. Vatandaşların ve esnafın ortaya girmesiyle arbede ayrıldı. Olay yerinden ayrılan saldırgan, akşam saatlerinde pompalı tüfekle pazar yerine gelerek esnaflara ateş etmeye başladı. Esnaflarında silahla karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Esnaflara ateş eden saldırgan ise olay yerinden kaçtı.

2 ESNAF HAYATINI KAYBETTİ

Polis takımları olay yerinde ağır güvenlik tedbirleri alırken, sıhhat takımları de çatışmada yaralananlara müdahale etti. Birinci müdahalesi olay yerinde yapılan 6 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın, pazar yerinde esnaf oldukları öğrenilen Beşir Kaya ve Yeğeni Harun Kaya hayatını kaybetti. Çatışma sırasında pazar yerinde bulunan biri bayan 4 kişinin tedavisi ise devam ediyor. Çatışmanın akabinde olay yerinden kaçan saldırgan, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis grupları tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

“SAĞA SOLA ATEŞ ETTİLER”

Olayı gören Ümit Şümüş, “Biber gazı sıktılar, buradaki esnaflarda çocukların olduğunu söyleyerek uyardı. Esnaf daha sonra onları darp etti. Tekrar arkadaşlar geri dönüş yaptılar silahlarla, daha sonra sağa sola, önüne gelen yere ateş ettiler. Ondan sonra kaçıp gittiler” dedi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap