1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Patnos Belediye Başkanı Kılıç ile Eş Başkan Geçer, tutuklandı

Patnos Belediye Başkanı Kılıç ile Eş Başkan Geçer, tutuklandı
0

Patnos Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Ağrı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş Şube Müdürlüğü grupları, 9 Haziran günü ‘ihaleye fesat karıştırma’ cürmüne ait Ağrı merkezli Van, Hatay, İstanbul’da eş vakitli operasyon gerçekleştirdi. Patnos Belediye Lideri Emrah Kılıç ve Eş Lider Müşerref Geçer ile belediye çalışanı Uğur Laçin, iş insanları İstek Doğaç ve Erhan Yılmaz, operasyonda gözaltına alındı.

HEPSİ TUTUKLANDI

Patnos Emniyet Müdürlüğü’nde süreçleri tamamlanan 5 kişi, bugün sabah saatlerinde ihaleye fesat karıştırma suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Patnos adliyesinde hakim karşısına çıkarılan Belediye Lideri Emrah Kılıç ile Eş Lider Müşerref Geçer ve başka 3 kişi tutuklandı.

YSP’Lİ BOZDAĞ AÇIKLAMA YAPTI

Adliye binası önünde açıklama yapan Yeşil Sol Parti Ağrı Milletvekili Heval Bozdağ, “Yaklaşık 4 gün evvel bir operasyonla Patnos Belediye Eş Liderlerimiz ve arkadaşlarımız gözaltına alındılar. Soruşturmanın münasebeti bir ihale olayı ve usulsüzlük yapıldığı tezi. 4 gün gözaltı sonrasında bugün saat 11.00’de başlayan süreç sonunda arkadaşlarımız kanıt karartma kuşkusu münasebet gösterilerek tutuklandılar. Bu türlü bir soruşturma bu türlü bir iddianamede bu biçimde bir yaklaşım kabul edilemez. Hem gözaltı hem tutuklamalar bu siyasi bir operasyondur. Siyasi bir karar hukuksuz bir karardır” dedi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap