1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Patlamada şehit olan işçiler, son yolculuğuna uğurlandı

Patlamada şehit olan işçiler, son yolculuğuna uğurlandı
0

Elmadağ ilçesindeki MKE Roket ve Patlayıcı Unsur Fabrikası’nda 10 Haziran’da meydana gelen patlamada emekçiler Mehmet Kutlu, İbrahim Özdemir, İhsan Küçükerdem, Ahmet Ünal ve Fırat Elverir, şehit oldu.

5 personel için bugün çalıştıkları fabrikada merasim düzenlendi. Basına kapalı gerçekleşen merasimin akabinde, Fırat Elverir’in cenazesi Mamak, Ahmet Ünal’ın cenazesi Sincan ilçesine gönderildi.

Mehmet Kutlu, İhsan Küçükerdem ve İbrahim Özdemir için ise Elmadağ ilçesinde Seğmenler Meydanı’nda cenaze namazı kılındı. Cenazeye Vali Vasip Şahin, MHP Genel Lider Yardımcısı Mevlüt Karakaya, AK Parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay, TÜRK-İŞ Genel Lideri Ergün Atalay, şehitlerin aileleri, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Cenazede emekçilerin yakınları gözyaşlarına boğuldu. Türk bayraklarına sarılı çalışanların tabutlarına sarılan yakınlarını polisler teselli etmeye çalıştı. Mehmet Kutlu’nun kızı Burcu Kutlu, babasının tabutuna sarılıp, öperek gözyaşı döktü. Öğlen kılınan cenaze namazlarının akabinde emekçiler için helallik istendi. Emekçilerin cenazeleri, daha sonra gözyaşları ortasında Elmadağ Şehitliği’nde toprağa verildi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap