1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Palu ailesi davası ertelendi

Palu ailesi davası ertelendi
0

Melike Tahnal’ın öldürülmesine ait açılan davanın duruşması Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya, Melike Tanhal’ın eniştesi tutuklu sanık Tuncer Ustael SEGBİS aracılığıyla, müşteki ve sanık avukatları ise salonda hazır bulundu. Celse ortasında gelen dokümanların zapta geçirilmesi sonrasında cumhuriyet savcısı, celse ortasında temel hakkındaki mütalaasını sunacağını ve sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti. Müşteki ve sanık avukatları ise eksik olan konuların tamamlanmasını istedi.

Söz hakkı verilen tutuklu sanık Ustael, evvelki savunmalarını tekrar ettiğini ve üzerine atılı kabahati kabul etmediğini söyledi. Mahkeme heyeti ise sanığı tutukluluk halinin devamına, temel hakkındaki mütalaasını hazırlaması için evrakın cumhuriyet savcısına gönderilmesine, mütalaa sunulduğunda sanık ve avukatlarına savunma yapmaları için mühlet verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 2008 yılında Meryem Tahnal ve küçük kızı Melike Tahnal’ın kaybolmasına ait soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma sonucunda kayıp Meryem Tahnal’ın babası Harun Palu, annesi Havva Palu, ağabeyi İsa Palu, kardeşleri Fatih Palu ve Ayşe Palu polis tarafından gözaltına alınırken, Palu ailesinin eniştesi Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael ise yaşanan olayla ilgili İstanbul’da katıldıkları bir televizyon programında canlı yayındayken gözaltına alınmıştı. Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, Palu ailesine çeşitli kabahatlerden mahpus cezası verilmişti. Bu karar, aile bireylerinin birebir avukat tarafından savunuldukları ve bu sebeple ‘usul hatası’ gerçekleştiği gerekçesiyle Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozuldu. 24 Kasım’da Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde kayıp Meryem Tahnal’ın öldürülmesiyle ilgili görülen dava sonrasında annesinden 1 yıl sonra kaybolan ve Sakarya’nın Ferizli ilçesinde öldürüldüğü sav edilen Meryem Tahnal’ın kızı Melike Tahnal’ın öldürülmesiyle ilgili davanın devamı ise Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülüyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap