1. Anasayfa
  2. Gündem

Oy kullanmaya gidemeyen seçmene ‘seyyar sandık’ gitti

Oy kullanmaya gidemeyen seçmene ‘seyyar sandık’ gitti
0

14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı seçiminde adaylardan birinin yüzde 50’nin üzerinde oy alamaması nedeniyle tüm yurtta, yeni cumhurbaşkanını belirlemek için sandıklar tekrardan kuruldu. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Edirne’de sandığa gidemeyen yaşlı, hasta, yatalak ve engelli vatandaşlar seyyar sandık sayesinde oy kullanmanın ve vatandaşlık misyonunu yerine getirmenin memnunluğunu yaşadı.

Edirne’de Cumhurbaşkanlığı 2. cins seçimleri için seçmenler sabah saat 08.00 prestijiyle sandığa gitmeye başladı. Sandığa gidemeyen ve seyyar sandık talep eden yaşlı, hasta yatalak ve engelli vatandaşlar için seyyar sandık uygulaması yürürlüğe kondu.

İl Seçim Heyeti vazifelileri, Şükrüpaşa Mahallesi’nde ikamet eden ve rahatsızlığı nedeniyle oy kullanmaya gidemeyen 82 yaşındaki Hacer Arda’nın, konutuna seyyar sandık götürdü.

Sandık vazifelileri Hacer Arda’ya oy kullanma süreci hakkında bilgi verdi. Oyunu kullanarak vatandaşlık misyonunu konutunda yerine getiren Arda, görevlilere teşekkür etti.

“SEYYAR SANDIK UYGULAMASINDAN MEMNUNUZ”

Seyyar sandık uygulamasının çok hoş olduğunu söyleyen Hacer Arda’nın oğlu Sabahattin Arda, sandıkların konuta kadar getirilmesi ve annesinin de vatandaşlık vazifesini yerine getirmesinden ötürü memnun olduklarını söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir