1. Anasayfa
  2. Gündem

Otomobilden ateş edip 2 köpeği öldüren şüpheli yakalandı

Otomobilden ateş edip 2 köpeği öldüren şüpheli yakalandı
0

Olay, 24 Mayıs günü öğlen saatlerinde Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’nde meydana geldi. Seyir halindeki araba, yol kenarındaki bir küme köpeğin yanına yaklaştı. Akabinde araçtan bir kişi köpeklere pompalı tüfekle ateş açtı.

Güvenlik kamerasına yansıyan imajlarda, 2 köpek yere düşerken, araba ise süratle uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve belediye vazifelileri geldi. Çok sayıda saçmanın isabet ettiği 2 köpeğin öldüğü belirlendi.

Otomobilin plakasının belirlenip şüphelinin yakalanması için Etraf, Tabiat ve Hayvanları Müdafaa Ofis Amirliği (HAYDİ), Asayiş Şube Müdürlüğü ve Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları, çalışma başlattı. Olay yeri ve caddeye çıkan yollardaki Kent Güvenlik İdaresi Sistemi (KGYS) kameraları incelemeye alındı, arabanın plakası tespit edilip sahibi belirlendi. Arabadan ateş eden kişinin ise Z.Y. olduğu tespit edildi. Z.Y., adresine düzenlenen operasyonla, olayda kullandığı silahla yakalanıp gözaltına alındı. Birinci sözünde, köpekleri korktuğu için öldürdüğünü söyleyen Z.Y.’nin emniyetteki süreçleri sürüyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir