1. Anasayfa
  2. Gündem

Onur Şener’in öldürülmesi davasında flaş gelişme! İstenen cezalar belli oldu

Onur Şener’in öldürülmesi davasında flaş gelişme! İstenen cezalar belli oldu
0

Onur Şener (45), geçen yıl 2 Ekim’de, Çankaya ilçesinde sahne aldığı cümbüş yerinde, istek parçayı çalmadığı gerekçesiyle çıkan hengamede, boğazı cam bardakla kesilerek öldürüldü.

Olaya karışan bakanlıkta iş müfettişi İlker Karakaş (35), Ali Gündüz (36), savunma sanayi alanında elektrik mühendisi Semih Soyalp (36) ile Beğenilen Gündüz ve Jale Erberk gözaltına alındı. İlker Karakaş, Semih Soyalp ve Ali Gündüz tutuklanırken Beğenilen Gündüz ile Jale Erberk ise isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

‘ONUR’UN HUZURLU UYUMASI İÇİN ADALET İSTİYORUM’

3’ü tutuklu, 5 sanığın, Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya, sanıklar ve avukatları ile Onur Şener’in annesi Leyla, babası Erhan ve ablası Pınar Şener katıldı.

Tanıkların dinlenmesi akabinde kelam alan abla Pınar Şener, “Onur’un 5,5 yaşında olan kızı Ceyla, babasının sigaradan ötürü hastalanıp öldüğünü zannediyor. Benim de kızım var 14 yaşında ve her şeyin farkında. Dayısının nasıl katledildiğini biliyor. Ceyla da gün geldiğinde bu gerçeği öğrenecek, biliyorum. Biz bu durumlarla da çaba ediyoruz. Annem, babam, yeğenim Ceyla ve benim için ve en çok Onur’un huzurlu uyuması için adalet istiyorum” dedi. Onur Şener’in annesi Leyla ve babası Erhan Şener de sanıkların en ağır halde cezalandırılmalarını talep etti.

3 SANIK İÇİN BERAAT TALEBİ

Mütalaasını açıklayan savcı, cümbüş yerinde başlayan tartışmanın dışarıda devam ettiğini, sanıklardan İlker Karakaş ve Ali Gündüz’ün ellerindeki bardaklarla ve kırılan bardakların kesimleriyle Onur Şener’e vurduklarını, Şener’in bedeninde çok sayıda kesik yarası bulunduğunu belirtti. Şener’in mevt nedeninin de boynundaki büyük damar yaralanması olduğunu belirten savcı, sanıklar Karakaş ile Gündüz’ün ‘kasten öldürme’ hatasından müebbet mahpusla cezalandırılmalarını, tutuklu sanık Soyalp ile tutuksuz sanıklar Beğenilen Gündüz ve Jale Erberk’in olaya karıştıklarına dair kanıt bulunmadığı gerekçesiyle beratlarını talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir