1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Numan Kurtulmuş: Yetkiyi verecek olan millettir, halkımızdır, sandıklardır

Numan Kurtulmuş: Yetkiyi verecek olan millettir, halkımızdır, sandıklardır
0

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Çekmeköy’de AK Parti Bayan Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen “Çaylar bizden muhabbet sizden” isimli programa katıldı. Çekmeköylü bayanlarla gençlik yılları ve aile hayatıyla ilgili sohbet eden Kurtulmuş, seçim sonrası yürütülecek projelerle ilgili bilgiler de aktardı.

“Yetkiyi verecek olan onlar değil, millettir, halkımızdır, sandıklardır”

Türkiye’nin dünyadan kendisine verilen talimatları dinleyen bir ülke olmadığını belirten Kurtulmuş, “Kılıçdaroğlu Batı’ya dönüyor ya bu işi bana versinler diyor ya. Yetkiyi verecek olan onlar değil, millettir, halkımızdır, sandıklardır. Kılıçdaroğlu biz Batı’nın sağlam bir üyesiyiz. NATO’nun güçlü bir müttefikiyiz. Biz Türkiye’yi Batı’ya nazaran hizalayacağız diyor. Biz de diyoruz ki; Türkiye’yi, Türkiye eksenine nazaran hizalayacağız. Yani Türkiye kendi ulusal eksenini tahkim ediyor. Biz bu istikamette yürüyeceğiz. Kelamı güçlü, gücü etkili, Türkiye’nin Türkiye Yüzyılı, güzel olsun. İnançla, istikrarla bu yolu devam ettireceğiz” diye konuştu.

“Türkiye’ye yeni bir anayasa yapılmasının vaadi boynumuzun borcudur”

Kurtulmuş konuşmasının devamında, “Kadınların talepleri, AK Parti’nin masasındadır, gündemindedir. Bayanların toplumsal hayata katılmalarının destekçisi olmaya devam edeceğiz. Türkiye’ye yeni bir anayasa yapılmasının vaadi boynumuzun borcudur. Millete karşı siyasi sorumluluğumuzdur. Ayrıyeten mesken hanımlarına emeklilik hakkını getirecek teklifimizi de bu seçimde milletimizle paylaştık. Mesken bayanlarına da milletvekilleri üzere yıpranma hissesini koyarak emeklilik hakkını inşallah getireceğiz” dedi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap